Reklama

Z zakonnej kuchni

Z Bożej apteki

Korzeń łopianu

Korzeniem łopianu możemy wyleczyć wiele chorób. Jesień to najlepszy czas, aby go zebrać.

Niedziela Ogólnopolska 42/2021, str. 56

Adobe.Stock.pl

Korzeń łopianu

Korzeń łopianu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Korzeń łopianu leczy stawy, cukrzycę, owrzodzenia żołądka i dwunastnicy oraz zapalenie wątroby. „Nawet uporczywe zapalenie wątroby typu C leczy się łopianem bez śladu. Po 2-3 miesiącach terapii nie ma żadnego zapalenia wątroby. Korzeń łopianu leczy też guzy wątroby, a nawet marskość wątroby! Leczy zapalenie pęcherzyka żółciowego, choroby nerek, kruszy kamienie w nerkach i pęcherzyku żółciowym” (Jelena Fiodorowna Zajcewa).

Chciałbym się z Państwem podzielić historią wyleczenia ciężko chorej kobiety, która cierpiała na marskość wątroby i wrzody żołądka. Historia ta została opisana w jednym z pism propagujących naturalne leczenie. Kobieta znajdowała się w krytycznym stanie i wydawało się, że nie ma już dla niej ratunku. Pewnego dnia przyszła do niej pielęgniarka, która podała jej do wypicia wywar z korzenia łopianu. Pacjentka uczepiła się tego napoju jak ostatniej deski ratunku. Duszkiem wypiła przyniesiony jej wywar i robiła to każdego dnia – aż do całkowitego wyleczenia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W Rosji ze świeżo wyciśniętych młodych liści i korzeni łopianu robi się sok z miodem, nazywany eliksirem zdrowia. Proporcja: jedna porcja soku na trzy porcje miodu. Tak sporządzony sok odstawia się do lodówki i w razie potrzeby zażywa trzy razy dziennie po łyżce przed jedzeniem.

Wywar z łopianu

Jak zrobić?
Do celów leczniczych trzeba poszukać korzenia rośliny jednorocznej. Po wykopaniu korzeń należy umyć, pociąć na drobno i wysuszyć. Jedną łyżkę stołową rozdrobnionego korzenia zalać jedną szklanką wrzącej wody. Gotować przez 10 min i odstawić na 2 godz. do naciągnięcia.
Jak stosować?
Odcedzić i rozcieńczony wywar pić po pół szklanki trzy razy dziennie 10-15 min przed posiłkiem

Maść z łopianu

Jak przygotować?
Jedną część startego korzenia łopianu zalać trzema częściami oliwy. Odstawić na dobę do naciągnięcia. Następnie gotować przez 5 min i odcedzić.
Kiedy stosować?
Maści można używać przy egzemie, łuszczycy, a także przy innych schorzeniach skóry.

2021-10-12 12:22

Ocena: +4 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Słowacja wstrzymała dostawy energii elektrycznej do Ukrainy

2026-02-24 07:53

[ TEMATY ]

Słowacja

Zdjęcia: Adobe Stock

Premier Robert Fico poinformował w poniedziałek, że wstrzymał dostawy energii elektrycznej do Ukrainy. Zapowiedział, że jeżeli strona ukraińska zwróci się do Słowacji o pomoc w stabilizacji sieci energetycznej, takiej pomocy nie otrzyma.

- Od dzisiaj obowiązuje zasada, że jeśli strona ukraińska zwróci się do Słowacji z prośbą o pomoc w stabilizacji sieci energetycznej, nie otrzyma takiej pomocy - ogłosił premier Fico.
CZYTAJ DALEJ

Diecezja radomska: rozpoczęto przygotowania do wymarszu największej pielgrzymki w Polsce!

2026-02-24 13:15

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej

Ruszyły przygotowania do 48. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Dyskutowano o tym w trakcie spotkania, które odbyło się w Kurii Diecezjalnej w Radomiu. Ks. Damian Janiszewski został mianowany przez bpa Marka Solarczyka, kierownikiem V Kolumny Opoczyńskiej, która wchodzi w skład pielgrzymki diecezjalnej.

Ks. Krzysztof Bochniak, dyrektor radomskiej pielgrzymki przypomniał, że duchowe przygotowania do wymarszu, rozpoczęły się 4 stycznia na Jasnej Górze, kiedy celebrowana była Msza święta z udziałem biskupa radomskiego. - To był czas dziękczynienia za ubiegłoroczny trud pątniczy, ale prośba, aby sierpniowe pielgrzymowanie przyniosło, jak najwięcej duchowych owoców. Dlatego na pierwsze spotkanie organizacyjne zaprosiliśmy kierowników poszczególnych grup, aby opracować plan przygotowań do kolejnej pielgrzymki - powiedział ks. Bochniak. Dotyczy to m.in. takich działań jak zapewnienie sanitariatów, służb medialnych, ekologicznych, czy porządkowych. Ustalono, że każda ze służb będzie miała swoje kolorowe kamizelki odblaskowe. Na przykład kwatermistrzowie będą mieli kamizelki w kolorze białym.
CZYTAJ DALEJ

„Kto chce pójść za Mną, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje!” – jasnogórska droga krzyżowa

2026-02-24 18:42

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Droga Krzyżowa

BPJG

Przewodnicy Jasnogórskiego Centrum Informacji szczególnie w czasie Wielkiego Postu zachęcają do przejścia specjalną trasą „Via Crucis”. Przybywający na Jasną Górę pielgrzymi mogą nie tylko przejść od stacji do stacji, drogi krzyżowej na Wałach czy zobaczyć obrazy ukazujące 18 spotkań z Chrystusem cierpiącym i zmartwychwstałym Jerzego Dudy-Gracza, ale także zarówno jedne z najstarszych przedstawień Męki Pańskiej w Kaplicy Matki Bożej, jak i te współczesne, ofiarowane przez węgierskich pielgrzymów.

„Via Crucis” to jedna z kilku tras tematycznych, która jest przygotowana dla pielgrzymów. Choć można ją poznawać przez cały rok, to w czasie Wielkiego postu ma ona szczególny wymiar. Wśród tras tematycznych, które proponuje Jasnogórskie Centrum Informacji jest np. „twierdza” czyli „Fortalitium Marianum” czy trasa „standardowa”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję