Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Odblask tajemnicy

Taki tytuł nosi wystawa, która gościła w muzeum w Wiśle.

Niedziela bielsko-żywiecka 12/2020, str. VIII

[ TEMATY ]

wystawa

św. Jan Paweł II

100. rocznica urodzin JPII

Wisła

Organizatorzy wystawy

Jeden z obrazów prezentowanych na wystawie

Jeden z obrazów prezentowanych na wystawie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ekspozycję zorganizowano w Muzeum Magicznego Realizmu Ochorowiczówka w Wiśle Roku św. Jana Pawła. Nawiązuje ona do „Listu do artystów”, napisanego 4 kwietnia 1999 r. przez Papieża Polaka, który zachęcił twórców kultury, aby przedstawiali tajemnicę Boga w swych dziełach, by powrócili do źródła inspiracji, jakie stanowić może sacrum.

Zwiedzający mogli oglądać 50 prac wykonanych przez 12 artystów, a także kolorowy album i kalendarz z reprodukcjami twórców. Jak podkreślili pracownicy wiślańskiej placówki, różnorodne style artystów oraz osobiste interpretacje słów Ojca Świętego sprawiały, że oglądanie wystawy stało się odbiciem wielowymiarowego podejścia do religii. – Stanowiło również świadectwo wiary współczesnych artystów i przybliżało odbiorcy wartości chrześcijańskie za pomocą plastycznie wyrażonego piękna – dodali. Przy okazji wystawy została odprawiona również Msza św. w kościele Znalezienia Krzyża św. w Wiśle-Głębcach, celebrowana w intencji organizatorów, artystów, dobrodziejów i widzów wystawy.

Ekspozycja powstała za sprawą Przeoratu Pomorskiego Orderu św. Stanisława we współpracy z Europejskim Instytutem Promocji Sztuki. Zainaugurowano ją w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach. Gości ona w różnych miejscowościach w Polsce i Europie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2020-03-18 11:00

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pływanie z legendą

Niedziela bielsko-żywiecka 25/2021, str. IV

[ TEMATY ]

Wisła

spływ kajakowy

Stowarzyszenie Aktywnych Polaków

Uczestnicy memoriału 4 dni spędzili na wodach Wisły

Uczestnicy memoriału 4 dni spędzili na wodach Wisły

Królowa polskich rzek po raz siódmy gościła na swych wodach uczestników kajakowego Memoriału Henryka Flamego „Bartka”.

Kajakarze płynęli Wisłą z Czechowic-Dziedzic do Krakowa. W tym roku, w dniach 3-6 czerwca, wzięła w nim udział rekordowa, bo 50-osobowa liczba wodniaków. Po raz pierwszy do ich grona dołączyli również rowerzyści, którzy jadąc wzdłuż wałów, uczcili pamięć bohatera podbeskidzkiej grupy Narodowych Sił Zbrojnych.
CZYTAJ DALEJ

Aktorzy i twórcy „The Chosen” na premierowym pokazie w Watykanie

2025-06-25 07:29

[ TEMATY ]

„The Chosen”

Vatican Media

Członkowie ekipy serialu „The Chosen” przybyli do Rzymu, by omówić znaczenie najnowszego sezonu i jego rolę w przybliżaniu widzów do Jezusa. Nasze przebywanie w Watykanie to dowód, że Bóg pragnie kontynuować tę misję” – mówił o kolejnym sezonie serialu Jonathon Roumie, odtwórca postaci Jezusa.

Obsada i twórcy serialu „The Chosen” pojawili się w Rzymie, podczas przerwy w zdjęciach kręconych w Materze, we Włoszech. Jonathon Roumie, George Xanthis, Elizabeth Tabish, Vanessa Benavente oraz twórca serialu Dallas Jenkins rozmawiali o piątym sezonie i jego znaczeniu dla całej serii.
CZYTAJ DALEJ

Zmiany księży w diecezji Bygdoskiej

2025-06-25 18:52

[ TEMATY ]

Bydgoszcz

Diecezja Bydgoska

Ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk dokonał zmian personalnych w diecezji bydgoskiej.

Z dniem 1 lipca:
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję