Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków - Łagiewniki

Piękny jubileusz

Niedziela małopolska 49/2019, str. I

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Kraków

biznesmen

biznes

Wiara w Biznesie

Maria Fortuna-Sudor

Chrześcijańscy przedsiębiorcy w procesji z darami ofiarnymi

Chrześcijańscy przedsiębiorcy w procesji z darami ofiarnymi

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dwa dni trwała XVI Pielgrzymka Przedsiębiorców i Pracodawców Duszpasterstwa „Talent”, a motywem przewodnim był jubileusz 20-lecia działalności. Spotkanie rozpoczęło się w sobotę 30 listopada (w Centrum Jana Pawła II na Białych Morzach) od cyklu konferencji poświęconych tematyce związanej z wartościami chrześcijańskimi w biznesie. Z kolei w godzinach popołudniowych był czas składania świadectw przedsiębiorców i dyskusje wokół tematu: „Zostać liderem, pozostać sługą”.

Przedsiębiorcy uczestniczyli w Mszy św. odprawionej pod przewodnictwem prowincjała Polskiej Prowincji Księży Sercanów, w sanktuarium św. Jana Pawła II.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W homilii ks. Wiesław Święch SCJ nauczał: – Do każdego z nas Jezus przychodzi osobiście, przychodzi tam, gdzie toczy się nasze życie. Każdego wzywa po imieniu i powtarza to swoje: „Chodź za mną”. Wyjaśniał, że powołanie jest procesem rozeznawania i podejmowania decyzji, procesem motywującym do trudu przemiany serca.

Na uwagę zasługuje m.in. prelekcja „Chrześcijański model biznesu”, w której prof. Politechniki Śląskiej dr hab. inż. Adam R. Szromek przedstawił wyniki wstępnych badań m.in. na temat menedżerów deklarujących w swej pracy wartości chrześcijańskie. I podzielił się refleksją: – Jeżeli chcemy rzeczywiście Polski opartej na wartościach chrześcijańskich, Europy wartości, to zacznijmy od siebie, od naszych firm, od naszych przedsiębiorstw, organizacji. Przyznał, że ma świadomość, iż wprowadzenie tych wartości do biznesu nie jest łatwe. I podkreślił: – Trzeba pamiętać, że Pan Bóg nie powołuje już uzdolnionych, ale uzdalnia powołanych.

Drugi dzień jubileuszu świętowano w sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Eucharystii, odprawionej w łagiewnickiej bazylice, przewodniczył abp Józef Kupny z Wrocławia. – Chcemy wyśpiewać dziś radosne „Te Deum laudamus” za ten piękny jubileusz i za wszystkich zaangażowanych w to duszpasterstwo... – mówił w homilii hierarcha. Po Mszy św. odbyło się spotkanie w Auli św. Jana Pawła II. To był czas kolejnych prelekcji i dyskusji oraz tradycyjnie – podsumowanie ostatniego roku działalności Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”. Pielgrzymka zakończyła się modlitwą w Godzinie Miłosierdzia.

2019-12-04 07:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sieją dobro

Niedziela małopolska 48/2023, str. III

[ TEMATY ]

Kraków

MFS/Niedziela

Laureaci Nagrody „Veritatis Splendor” 2023 oraz przedstawiciele organizatorów

Laureaci Nagrody „Veritatis Splendor” 2023 oraz przedstawiciele organizatorów

Tym, którzy tę nagrodę ufundowali, przyświecała jakże szlachetna myśl; nie bać się prawdy o człowieku – powiedział abp Marek Jędraszewski.

Po raz szósty wręczono Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego im. św. Jana Pawła II „Veritatis Splendor”. Tegorocznymi laureatami zostali: Fundacja „Pomnik – Hospicjum Miastu Oświęcim”, Fundacja „Kromka Chleba” oraz Arcybractwo Miłosierdzia pw. Bogurodzicy Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Podczas wieczornej gali 13 listopada w sali Filharmonii Krakowskiej laureaci odebrali nagrody w wysokości 130 tys. zł!
CZYTAJ DALEJ

Ostatni raz w Polsce. Testament miłosierdzia Jana Pawła II

2026-08-16 13:13

[ TEMATY ]

Polska

miłosierdzie

św. Jan Paweł II

testament

ostatni raz

Wydawnictwo Biały Kruk

Przestań się lękać! Zaufaj Bogu, który bogaty jest w miłosierdzie – z tym przesłaniem 16 sierpnia 2002 roku Jan Paweł II przybył po raz ostatni do Polski. Podczas czterech dni pozostawił słowa, które z perspektywy czasu brzmią jak testament: o miłosierdziu, pokoju i nadziei. W Łagiewnikach zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu, a w Kalwarii Zebrzydowskiej prosił rodaków o modlitwę „za życia mojego i po śmierci”.

16 sierpnia 2002 roku samolot z Janem Pawłem II wylądował na lotnisku Kraków-Balice. Rozpoczynała się dziewiąta i – jak się później okazało – ostatnia podróż apostolska Papieża Polaka do Ojczyzny. Jej hasło brzmiało: „Bóg bogaty w miłosierdzie”.
CZYTAJ DALEJ

Od 20 lat trwa tutaj nieustanna adoracja. Nie przerwała jej pandemia ani trzęsienia ziemi

2026-08-16 15:08

Karol Porwich/Niedziela

„Dzięki tej modlitwie Chrystus wkracza do naszych domów, rodzin i do osobistych historii” - podkreśla Maria Paola Renzi, która koordynuje 168 cotygodniowych dyżurów w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Ascoli Piceno. Od dwudziestu lat prowadzona jest tam nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu, a wcześniej - przez czterdzieści lat - modlitwa trwała w godzinach dziennych.

Podziel się cytatem - podkreśla Maria Paola Renzi. Wskazuje, że kościół, który znajduje się nieopodal supermarketu i apteki, był dla mieszkańców Ascoli Piceno oazą nadziei w mrocznym czasie koronawirusa. Adoracja nie ustała także podczas dwóch tragicznych trzęsień ziemi, które mocno dały się odczuć w regionie - w 2009 i 2016 roku.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję