Reklama

Niedziela Sandomierska

Zaproszenie dla młodzieży

Pod hasłem „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny” w dniach od 7 do 9 czerwca odbędzie się tegoroczne diecezjalne spotkanie młodzieży. Będzie ono wyjątkowe, bo przypada w 20. rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Sandomierzu. Spotkanie młodzi rozpoczną w Klimontowie, a zwieńczeniem będzie wspólna modlitwa, i nie tylko, w Sandomierzu

Niedziela sandomierska 21/2019, str. 6-7

[ TEMATY ]

Spotkanie młodzieży

Ks. Adam Stachowicz

Zawichojskie spotkanie wspólne

Zawichojskie spotkanie wspólne

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Gdzie przyjechać?

W tym roku młodych gościć będą parafie dekanatu Klimontów. Podaję przydział młodzieży z poszczególnych dekanatów do konkretnych parafii:

Chobrzany – młodzież z dekanatów: Ulanów, Koprzywnica, Tarnobrzeg;

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Goźlice – młodzież z dekanatów: Nowa Dęba, Janów Lubelski;

Kleczanów – młodzież z dekanatów: Pysznica, Połaniec;

Klimontów – młodzież z dekanatów: Baranów Sandomierski, Gorzyce, Raniżów;

Mydłów – młodzież z dekanatów: Ożarów, Opatów, Szewna;

Obrazów – młodzież z dekanatów: Modliborzyce, Zaklików, Sandomierz, Zawichost;

Olbierzowice – młodzież z dekanatów: Nisko, Stalowa Wola, Rudnik;

Szczeglice – młodzież z dekanatów: Ostrowiec Świętokrzyski, Świętokrzyski;

Świątniki – młodzież z dekanatów: Kunów, Staszów.

Na dobry start

Młodzi w pierwszy dzień spotkania, czyli 7 czerwca, już od godz. 15.00 mogą zgłaszać się w miejscu zakwaterowania (Chobrzany, Goźlice, Kleczanów, Klimontów, Mydłów, Obrazów, Olbierzowice, Szczeglice i Świątniki). Od godz. 19.00 wszyscy spotykają się na placu przed klasztorem w Klimontowie i tu nastąpi inauguracja Dni Młodych. „Strefę Mocy” (zobaczysz co to będzie) prowadzi Witek Wilk z grupą ewangelizacyjną. Przewidywane zakończenie pierwszego dnia nastąpi ok. godz. 21.30.

Zrobione z rozmachem

Dzień sobotni młodzi rozpoczną od wspólnego śniadania w parafiach zakwaterowania. Od godz. 9.30 wystartuje „Strefa Mocy” na placu przed klasztorem w Klimontowie. Następnie organizatorzy przygotowali konferencję oraz będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. W samo południe sprawowana będzie Eucharystia. Podczas wspólnego posiłku, a przewidywany jest grill, będzie czas na zabawy integracyjne i animację, którą mają poprowadzić dobrze znani i lubiani wodzireje z „Trio z Rio”.

Po Koronce do Bożego Miłosierdzia odbędzie się spotkanie z Pawłem Chustakiem „Chusti”. Ponadto w godz. od 15.00 do 16.00 będzie trwała w klasztorze adoracja Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. W mobilnej poradni dla młodzieży będzie można porozmawiać na tematy narzeczeństwa, małżeństwa, kapłaństwa, życia zakonnego czy sekt. Po kolacji będzie dalszy ciąg „Strefy Mocy” na placu przed klasztorem. Zakończenie dnia spotkań nastąpi ok. godz. 21.00.

Reklama

Sandomierskie zwieńczenie

Ostatniego dnia po śniadaniu młodzi przejadą do Sandomierza. Tam od godz. 9.00 będzie miał miejsce „Marsz dla Życia i Rodziny” oraz zawiązanie wspólnoty na Błoniach Papieskich. Organizatorzy przewidzieli również w tym miejscu finał konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II. Centralnym punktem spotkania będzie Eucharystia o godz. 11.00. Po niej w programie jest jeszcze koncert Orkiestry Wojskowej oraz piknik rodzinno-młodzieżowy.

Na ostatni dzień do Sandomierza zaproszeni są wszyscy. Tu będziemy dziękować za 20. rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Sandomierzu.

Wszystkich z całego serca zapraszam. Więcej informacji można znaleźć u swoich duszpasterzy w parafii.

* * *

Tak mówili młodzi po spotkaniu w ubiegłym roku

Katarzyna Proszek: – Wczorajszy dzień wywarł na mnie wielkie wrażenie. Pomógł mi jeszcze bardziej zbliżyć się do Jezusa. Pokazał jak wielką wspólnotą jesteśmy. Adoracja była najpiękniejszą, na jakiej kiedykolwiek byłam. Prawdziwie modlić można się nie tylko słowem, ale też śpiewem, czy tańcem.

Przemek Kotuła: – Dni Młodych to idealna okazja, by nawiązać nowe znajomości, za które jestem Panu Bogu wdzięczny, ale także, by pogłębić swoją wiarę. Osobiście bardzo podobają mi się adoracje, wieczory uwielbienia – ze względu na to, jak są prowadzone, można sobie usiąść, uklęknąć, pełna swoboda, oraz ze względu na liczbę uczestników, bo niecodziennie można spotkać tak dużo młodzieży, która uwielbia Boga. Warto przyjechać i owocnie spędzić 3 dni w bliskiej obecności Pana Boga.

Gabrysia Janik: – Dni Młodych to cudowny czas. Poznajemy wspaniałych ludzi, którzy przyjechali tutaj, aby się pomodlić oraz oderwać od szarej rzeczywistości. Chwile spędzone na każdym spotkaniu młodych są niesamowitymi wspomnieniami na całe życie. Adoracje i modlitwy są prowadzone w sposób, dzięki któremu młodzieży łatwiej jest przybliżyć się do Pana Boga. Oprócz tego, zawsze ciekawe i wartościowe są dodatkowe atrakcje. Myślę, że każdy powinien chociaż raz w życiu tego doświadczyć.

Reklama

Tomek Kluk: – To spotkanie jest dla mnie w tym roku szczególnie wyjątkowe. Poprzez wspaniałe spotkania, wspaniałych ludzi, aż do wspólnego uwielbienia Boga. To, co tutaj ma miejsce, pozwala mi nabrać sił do codziennej rzeczywistości, a spotykane osoby są wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń i sposobu patrzenia na życie oraz do odkrywania swojego powołania.

Ania Kwiatkowska: – Na Diecezjalne Dni Młodych przyjeżdżam, żeby spotkać się ze znajomymi oraz żeby umocnić się świadectwem ich wiary w Pana Boga. Udział w takich wydarzeniach dodaje mi też wiary w ludzi i siły do walki o to, aby na co dzień stawać się lepszym człowiekiem.

Kasia Bryła: – Współczesny świat biegnie bardzo szybko. Jednak kiedy nadchodzi czas Dni Młodych otrzymuję szansę zwolnienia biegu przez rzeczywistość. Te 3 dni dają mi chwilę na zastanowienie się nad swoją wiarą. Dni Młodych były dla mnie także czasem spotkań z ludźmi, z którymi mogłam wspólnie uwielbiać Boga. Te dni były dla mnie ważnym czasem odkrywania na nowo miłości Stwórcy do nas.

Krystian Kotuła: – Dni Młodych to dla mnie czas takiej refleksji i zadumy, ale również wielkiej radości. To wspaniały czas modlitwy, w trakcie której czujemy szczególną więź z Bogiem. Dni Młodych mnie zmieniają. Czynią ze mnie lepszego człowieka, wrażliwego na potrzeby bliźniego. Ta atmosfera, ci ludzie, ta modląca się wspólnota... Kocham to. Ten szczególny czas pozwala mi na miłość, obdarza mnie szczęściem i kształci na dobrego człowieka kochającego Boga.

Zebrał ks. Adam Stachowicz

2019-05-21 13:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Brat Alois z Taizé apeluje o gościnność

[ TEMATY ]

Taize

Madryt

Spotkanie młodzieży

wikipedia.org

Podczas pierwszej modlitwy rozpoczętego w piątek w Madrycie 41. Europejskiego Spotkania Młodych przeor ekumenicznej Wspólnoty z Taizé zaapelował o gościnność. - Motywacją do tego, żeby zdecydować się na praktykowanie gościnności jest przekonanie, że nasze życie jest darem, który otrzymaliśmy. To przekonanie jest podtrzymywane przez wiarę – powiedział brat Alois.

Zaznaczył, że przyjmowanie siebie nawzajem zakłada akceptacje ograniczeń, „moich i drugiej osoby”. - Przyjmowaniu kogoś powinna towarzyszyć roztropność. Nigdy jednak nie może to być pretekstem do tego, by się zamknąć i ulegać lękowi przed drugim człowiekiem, temu lękowi, który istnieje w każdym z nas – powiedział brat Alois.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

[ TEMATY ]

św. Andrzej Bobola

Karol Porwich/Niedziela

św. Andrzej Bobola

św. Andrzej Bobola

Niezwyciężony atleta Chrystusa - takim tytułem św. Andrzeja Bobolę nazwał papież Pius XII w swojej encyklice, napisanej z okazji rocznicy śmierci polskiego świętego. Dziś, gdy wiara katolicka jest atakowana z wielu stron, św. Andrzej Bobola może być ciągle stawiany jako przykład czystości i niezłomności wiary oraz wielkiego zaangażowania misyjnego.

Św. Andrzej Bobola żył na początku XVII wieku. Ten jezuita-misjonarz przemierzał rozległe obszary znajdujące się dzisiaj na terytorium Polski, Białorusi i Litwy, aby nieść Dobrą Nowinę ludziom opuszczonym i religijnie zaniedbanym. Uwieńczeniem jego gorliwego życia było męczeństwo za wiarę, którą poniósł 16 maja 1657 roku w Janowie Poleskim. Papież Pius XI kanonizował w Rzymie Andrzeja Bobolę 17 kwietnia 1938 roku.

CZYTAJ DALEJ

Dziś bulla o Roku Świętym, najbardziej uroczysty spośród dokumentów papieskich

2024-05-09 16:52

[ TEMATY ]

Watykan

bulla papieska

Rok Święty 2025

www.vaticannews.va/pl

Przewiduje się, że Jubileusz przyciągnie do Wiecznego Miasta miliony pielgrzymów.

Przewiduje się, że Jubileusz przyciągnie do Wiecznego Miasta miliony pielgrzymów.

Dziś wyjątkowy i doniosły dzień w Watykanie. Na rozpoczęcie wieczornych nieszporów Wniebowstąpienia Pańskiego w Bazylice Watykańskiej Papież uroczyście ogłasza Rok Święty 2025. Przewiduje się, że Jubileusz przyciągnie do Wiecznego Miasta miliony pielgrzymów. Dla wierzących jest to wyjątkowy czas łaski, a także specjalna okazja do uzyskania odpustu zupełnego. Szczegóły obchodów oraz daty Roku Świętego podaje bulla papieska.

Jubileusz lub Rok Święty jest obchodzony co 25 lat. Po raz pierwszy został ogłoszony w 1300 r. bullą Bonifacego VIII, która do dziś jest przechowywana w Watykańskiej Bibliotece Apostolskiej. Bulla papieska to dokument z pieczęcią papieża, a zatem po przywileju najbardziej autorytatywny i uroczysty spośród dokumentów biskupa Rzymu. Termin ten wywodzi się od łacińskiego bulla, który oznaczał ołowianą pieczęć zawieszoną na dokumencie, a dopiero od około XIV wieku był stosowany do dokumentów opatrzonych taką pieczęcią. Użycie ołowianej pieczęci jest udokumentowane w przypadku papieży od VI wieku. W przypadku dokumentów o szczególnym znaczeniu zamiast ołowiu stosowano złoto.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję