Reklama

Testament Boga

Tymi słowami często określa się siedem ostatnich zdań wypowiedzianych przez Chrystusa z Krzyża. Wokół nich osnute są rozważania ks. Wiesława Al. Niewęgłowskiego z tomiku "Co Jezus widział z krzyża?".

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

"Kiedy wsłuchasz się w siedem ostatnich zdań, jakie z wysiłkiem wyrzekł Ukrzyżowany, a które zamknięto w sformułowanie «siedem słów», zobaczysz, że widział On o wiele więcej niż wzgórze. Widział nie tylko oczami, ale sercem, duchem. Widział przeszłość, teraźniejszość i przyszłość" - pisze Autor. Ks. Niewęgłowski zaprasza, byś wszedł na wzgórze Golgoty, stanął pod krzyżem, wpatrzył się w Chrystusa. Później odwrócił wzrok i z Ukrzyżowanym spojrzał na otoczenie. Byś ogarnął świat z perspektywy Krzyża, czyli zobaczył go oczami i sercem Chrystusa umierającego z miłości. Kolejny akt to wsłuchanie się w Chrystusa. Wypowiedziane przed dwoma tysiącami lat słowa Jezusa mają szczególną moc także dzisiaj. Mogą uzdrowić Ciebie, przemienić Twoje życie. To możliwe, jeżeli tylko pozwolisz, by On wszedł w Twoją codzienność, jeżeli uwierzysz, że te słowa są skierowane do Ciebie, że są one testamentem Boga dla Ciebie.
Pasyjne rozmyślania umieszczone w książce zawierają to przesłanie. Warto po nie sięgnąć w czasie rozważań zbawczych wydarzeń wspominanych w okresie Wielkiego Postu.

Ks. Wiesław Al. Niewęgłowski, Co Jezus widział z krzyża?, seria "Przystań", Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej "Gaudium", Lublin-Warszawa 2003, s. 190.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kto opuścił domy dla imienia Jezusa, znajduje w Kościele nową, rozleglejszą rodzinę

[ TEMATY ]

Ks. Krzysztof Młotek

Glossa Marginalia

Adobe Stock

Wyrocznia przeciw władcy Tyru należy do wielkiego zbioru mów przeciw narodom (Ez 25-32). Tyr - wyspiarska forteca i potęga handlowa, której flocie i faktoriom rozdział 27 poświęca wspaniały poemat o okręcie - zbudował na swym bogactwie poczucie nietykalności. Z takiego świata rodzi się zdanie, które prorok cytuje jako akt oskarżenia: „Jestem bogiem, zasiadam na Boskiej stolicy, w sercu mórz”. Odpowiedź jest zabójczo prosta: „ty jesteś człowiekiem, a nie Bogiem”. Cała wyrocznia to rozwinięcie tej jednej korekty.
CZYTAJ DALEJ

Archidiecezja częstochowska: zmarł 50-letni ks. Dariusz Mazur

2026-08-17 21:43

[ TEMATY ]

śmierć kapłana

pixabay.com

W dniu 17 sierpnia 2026 r., w wieku 50 lat, w 25. roku kapłaństwa, odszedł do Pana ks. Dariusz MAZUR, proboszcz Parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Zawadzie.

Msza święta żałobna odprawiona będzie pod przewodnictwem J.E. ks. abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego w środę, tj. 19 sierpnia 2026 r. o godz. 15.00 w par. Ap. Piotra i Pawła w Zawadzie.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa w intencji trzeźwości

2026-08-18 22:24

Julia Nowińska

Modlitwa o trzeźwość

Modlitwa o trzeźwość

Inicjatorem i duchowym przewodnikiem wydarzenia był ksiądz dziekan Jerzy Uchman, który od siedmiu lat organizuje to wyjątkowe nabożeństwo. Dodatkowym powodem do zorganizowania Drogi Krzyżowej w tym roku jest 70. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, w których Kościół zachęca do ofiarowania daru dobrowolnej abstynencji od alkoholu oraz modlitwy w intencji trzeźwości.

Drogę Krzyżową rozpoczęto przy kościele, a krzyż nieśli druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nienadówce. Przy kolejnych stacjach uczestnicy wsłuchiwali się w rozważania prowadzone przez księdza proboszcza. Oprawę muzyczną nabożeństwa zapewnił organista Dominik Chorzępa, prowadząc śpiew.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję