Reklama

Niedziela Sandomierska

Morze możliwości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Harcerska akcja letnia 4. Szczepu ZHP „Feniks” działającego przy parafii pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli odbyła się w dniach od 30 lipca do 13 sierpnia w Rusinowie koło Jarosławca nad Morzem Bałtyckim. 55 zuchów i harcerzy wraz z instruktorami i kadrą wychowawczą przebywało na obozie pod hasłem: „Morze możliwości 2017”. – Celem pobytu było zwieńczenie całego roku pracy w drużynach oraz zastępach poprzez utrwalenie i doskonalenie technik harcerskich w duchu wzajemnego szacunku, służby, braterstwa i pracy nad sobą. Zuchy i harcerze przez dwa tygodnie mieli okazję doświadczyć życia w lesie. Codzienna poranna zaprawa, kuchnia obozowa, pionierka, zajęcia w drużynach, plażowanie, wycieczki do Kołobrzegu i Trójmiasta to tylko niektóre z atrakcji, jakich mogli doświadczyć uczestnicy obozu – zaznaczają prowadzący zgrupowanie. Opiekę nad skautami pełniła kadra w składzie: ks. Mateusz Bajak (kierownik i komendant obozu), dk. Mateusz Machniak, Natalia Pyciak, Monika Książek oraz drużynowi: Karolina Pawłowska, Natalia Rusin i Gabriela Obara.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2017-08-30 12:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Radość dawania

„Musimy pamiętać, że Bóg przyszedł na świat przez człowieka, a nie przez anioła. To jest cała Jego mądrość. Jeśli odtrącimy od siebie innych ludzi, to tak, jakbyśmy odtrącali od siebie samego Boga”.
Ks. Jan Twardowski, „Autobiografia”, cz. II

Czasami podczas kazania myśli pobudzone jakimś szczegółem uciekają, błądzą... Zdarza się, że dygresje bywają twórcze. W takich właśnie okolicznościach narodził się pomysł zorganizowania w naszej parafii akcji paczkowej.
CZYTAJ DALEJ

Czy w piątek po Bożym Ciele obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych?

2026-05-30 10:36

[ TEMATY ]

wstrzemięźliwość

Adobe Stock

W piątek w oktawie Bożego Ciała obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, chyba że została udzielona dyspensa.

Piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie obowiązuje tylko w piątki, w które wypada uroczystość (por. Kodeks Prawa Kanonicznego, kan. 1251). Zgodnie z Tabelą pierwszeństwa dni liturgicznych, zawartą w Ogólnych normach roku liturgicznego i kalendarza w Mszale Rzymskim (str. [84]), w roku liturgicznym występują dwie oktawy, które mają różną rangę: oktawa Wielkanocy w randze uroczystości (grupa I) oraz oktawa Narodzenia Pańskiego w randze święta (grupa II).
CZYTAJ DALEJ

Wyjątkowy czas dla dzieci z zespołem Downa i ich rodzin

2026-05-31 16:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Łukasz Głowacki

Rekolekcje dla rodzin dzieci z zespołem Dawna

Rekolekcje dla rodzin dzieci z zespołem Dawna

Rodziny wychowujące dzieci z zespołem Downa już po raz kolejny będą mogły uczestniczyć w wyjątkowych rekolekcjach organizowanych przez Łódzki Domowy Kościół. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w dniach 3–7 czerwca 2026 roku w ośrodku Caritas w Drzewocinach. Wydarzenie skierowane jest do rodzin z całej Polski i łączy formację duchową z integracją oraz wsparciem we wzajemnym dzieleniu się doświadczeniami.

Jak podkreślają organizatorzy, rekolekcje mają charakter ewangelizacyjny, jednak szczególny nacisk zostanie położony na wrażliwość eucharystyczną. Moderatorem wydarzenia będzie ks. Łukasz Burchard, a organizację koordynują Izabela i Łukasz Głowaccy – rodzice 15-letniego chłopca z zespołem Downa.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję