Reklama

Niedziela Podlaska

Poczuj radość Ewangelii

Pod honorowym patronatem bp. Tadeusza Pikusa 25 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbył się diecezjalny etap 21. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. 30 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych zmierzyło się z wiedzą dotyczącą Księgi Daniela oraz Apokalipsą św. Jana, które nawiązują swoją tematyką do tegorocznego hasła roku duszpasterskiego: „Idźcie i głoście”

Niedziela podlaska 19/2017, str. 1

[ TEMATY ]

konkurs

Ks. Marcin Gołębiewski

W diecezjalnym etapie 21. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej udział wzięło 30 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych

W diecezjalnym etapie 21. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
udział wzięło 30 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Komisja konkursowa pod przewodnictwem ks. Dariusza Kucharka wybrała finalistów, którzy będą reprezentować diecezję w etapie ogólnopolskim 5 i 6 czerwca w Niepokalanowie. Są to: Paulina Szczechura (Niepubliczne Liceum w Stoczku, katecheta – ks. Andrzej Falkowski); Patrycja Malinowska (I LO w Bielsku Podlaskim, katecheta – ks. Paweł Solka); Martyna Zaremba (Salezjańskie LO, katecheta – ks. Krzysztof Woźniak SDB).

Wyróżnienia przyznano: Oldze Zadrożnej (Niepubliczne Liceum w Stoczku, katecheta – ks. Andrzej Falkowski); Weronice Wąsak (ZSOiZ w Ciechanowcu, katecheta – Ewa Skorupska); Kamila Cieśluk (ZSOiZ w Ciechanowcu, katecheta – Ewa Skorupska); Annie Rychlik (ZSP w Węgrowie, katecheta – ks. Emil Skobel).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zanim uczestnicy zmierzyli się ze swoją biblijną wiedzą, wspólnie z katechetami i przybyłymi gośćmi uczestniczyli w Celebracji Słowa Bożego. Swoją obecnością uczestników konkursu zaszczycił gość honorowy – bp Tadeusz Pikus.

Zwycięzcy otrzymali nagrody elektroniczne. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” – organizator konkursu ufundowało również trójce zwycięzców oraz ich opiekunom udział w 10. Spotkaniu Młodych z Biblią na Jasnej Górze oraz w Ośrodku Święta Puszcza w Olsztynie k. Częstochowy w dniach 11-12 maja br.

Reklama

Patronat honorowy nad diecezjalnym etapem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej objęli biskup drohiczyński Tadeusz Pikus oraz podlaski kurator oświaty Jolanta Szczypiń.

Uczestnicy konkursu oprócz indywidualnych przygotowań mieli okazję wziąć udział w warsztatach biblijnych pt. „Ujrzeć zakryte”, zorganizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział Okręgowy w Białymstoku, I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim oraz Parafię pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja w Bielsku Podlaskim. Warsztaty prowadził biblista ks. Dariusz Kucharek.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

2017-05-04 13:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: rusza konkurs na wieczernikową choinkę

[ TEMATY ]

konkurs

choinka

Bożena Sztajner/Niedziela

Zapach świerku czuć już na Jasnej Górze. 40 drzewek czeka na uczniów oraz przedszkolaków z archidiecezji częstochowskiej, którzy zgłosili swój udział w VI Konkursie na Wieczernikową Choinkę. Losowanie i strojenie drzewek odbędzie się w najbliższy piątek (20 grudnia) o godzinie 9.00. Od 6 lat idea konkursu jest taka sama. Chodzi o podtrzymywanie i kultywowanie polskich bożonarodzeniowych tradycji. – W tym konkursie piękne jest to, że ręczne ozdoby nadal są wykonywane, a zwyczaje przekazywane są z pokolenia na pokolenie – podkreśliła Izabela Tyras z Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, które jest współorganizatorem konkursu na „Wieczernikową Choinkę”.
CZYTAJ DALEJ

Kolejne dzieci już wkrótce mogą zostać zabite w szpitalu w Oleśnicy

2025-05-09 20:50

[ TEMATY ]

aborcja

Oleśnica

Karol Porwich/Niedziela

Felek, któremu wstrzyknięto chlorek potasu do serca w 9 miesiącu ciąży nie był jedyny. W latach 2022-2024 w szpitalu w Oleśnicy pod pretekstem troski o zdrowie psychiczne kobiet zabito 378 dzieci, w tym wiele dzieci zdrowych oraz dzieci w zaawansowanych ciążach. Niestety, wiele wskazuje na to, że dzieci będą dalej ginąć! - alarmuje Fundacja Grupa Proelio.

Dotychczasowe protesty przyniosły pewne rezultaty: prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie uśmiercenia Felka, Naczelna Izba Lekarska przekazała sprawę do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej a Ministerstwo Zdrowia wszczęło kontrolę w sprawie Felka. Te działania są jednak stanowczo niewystarczające, a - co więcej - wiele ostatnich wydarzeń może wskazywać na to, że są to jedynie działania pozorowane.
CZYTAJ DALEJ

Archidiecezja wrocławska ma pięciu nowych diakonów!

2025-05-10 16:49

Magdalena Lewandowska

Nowi diakoni

Nowi diakoni

– Powołanie spełnia się wtedy, gdy człowiek uwalnia się od własnej woli i od swojej idei samorealizacji, aby zjednoczyć się z wolą Bożą, pozwalając by ona prowadziła – podkreślał w przeddzień Niedzieli Dobrego Pasterza abp Kupny.

Czterech alumnów Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu oraz jeden brat ze Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów przyjęli w katedrze wrocławskiej święcenia diakonatu z rąk abpa Józefa Kupnego. To Kacper Dawiec z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich, Krzysztof Leśniewicz z parafii NMP Różańcowej we Wrocławiu- Złotnikach, Szymon Rojek z parafii Miłosierdzia Bożego w Oławie, Bartłomiej Sikora z parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu-Nowym Dworze i Piotr Ferenc z parafii św. Jana Chrzciciela w Kroczewie (diecezja płocka) ze Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów. Diakoni będą pomagać biskupowi i prezbiterom w posłudze słowa, ołtarza i pełnieniu dzieł miłosierdzia. Będą głosić Ewangelię, przygotowywać ofiarę Eucharystyczną i rozdzielać wiernym Ciało i Krew Pańską. Na polecenia biskupa mogą głosić kazania, przewodniczyć modlitwom, udzielać sakramentu Chrztu św., nosić wiatyk i przewodniczyć obrzędom pogrzebu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję