Reklama

Niedziela Sandomierska

Zagrali fair play

Niedziela sandomierska 46/2016, str. 7

[ TEMATY ]

sport

Ks. Adam Stachowicz

Ks. Łukasz Kołodziej z jednymi ze zwycięzców

Ks. Łukasz Kołodziej z jednymi ze zwycięzców

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nim ministranci i lektorzy ze szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej rozegrają finały piłki nożnej halowej na poziomie diecezjalnym, w poszczególnych dekanatach rozgrywają się pełne emocji eliminacje.

Zwycięzcy po drodze spotkają się jeszcze w rejonach, aby na koniec zawalczyć o puchar diecezjalny i honor reprezentowania nas w zawodach ogólnopolskich. Piłka nożna, czy to na trawie, czy na hali sportowej, jest jedną z ulubionych rywalizacji dla członków liturgicznej służby ołtarza. Zmagania konkursowe odbywają się już kilkanaście lat. Jednym z miejsc, gdzie w ostatni weekend października odbyły się rozgrywki, był dekanat Koprzywnica. – Po raz kolejny w dekanacie miały miejsce rozgrywki w futsalu. W zawodach wzięli udział ministranci z Koprzywnicy, Chodkowa, Wiązownicy, Osieka i Łoniowa. Po zaciętej walce do etapu rejonowego przeszła drużyna z Wiązownicy – szkoła podstawowa, drużyna z Osieka – gimnazjum, a także drużyna z Osieka – szkoła średnia. Wspólne zawody pokazały, że ministranci potrafią tworzyć jedną wielką wspólnotę – podkreśla ks. Łukasz Kołodziej, opiekun dwóch zwycięskich drużyn.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2016-11-08 12:11

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Probierz: podjąłem decyzję o zmianie kapitana dla dobra drużyny

[ TEMATY ]

sport

piłka nożna

PAP/Piotr Nowak

Nowy kapitan reprezentacji Polski Piotr Zieliński (P) podczas konferencji prasowej w Helsinkach

Nowy kapitan reprezentacji Polski Piotr Zieliński (P) podczas konferencji prasowej w Helsinkach

Selekcjoner Michał Probierz, komentując decyzję o zmianie kapitana reprezentacji Polski z Roberta Lewandowskiego na Piotra Zielińskiego, powiedział, że podjął ją ze względu na dobro drużyny, choć była trudna, bo dotyczy świetnego piłkarza. "Wierzę, że ta zmiana pomoże zespołowi" - dodał.

W niedzielę wieczorem PZPN za pośrednictwem portalu "Łączy nas Piłka" poinformował, że decyzją trenera nowym kapitanem reprezentacji, w miejsce Lewandowskiego, będzie Zieliński. Kilkadziesiąt minut później napastnik Barcelony przekazał, że stracił do Probierza zaufanie i do czasu, kiedy pozostanie on selekcjonerem, nie będzie występował w reprezentacji Polski.
CZYTAJ DALEJ

Ks. Rafał Masztalerz: Od tej odpowiedzi zależy szczęście, które nie ma końca

2026-08-24 22:37

[ TEMATY ]

transmisja

ks. Rafał Masztalerz

Kraków‑Łagiewniki

Archiwum TVP

Ks. Rafał Masztalerz

Ks. Rafał Masztalerz

Od odpowiedzi na pytanie, kim jest dla mnie Jezus, zależy prawdziwe szczęście człowieka – przekonywał ks. Rafał Masztalerz podczas Mszy świętej 23 sierpnia w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Eucharystii transmitowanej przez TVP przewodniczył proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Różance. Była to kolejna sierpniowa liturgia sprawowana w łagiewnickim sanktuarium przez kapłana diecezji świdnickiej.
CZYTAJ DALEJ

SMS od Ojca Świętego Leona XIV do pątników z Archidiecezji Łódzkiej

2026-08-25 16:07

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

SMS do papieża Leona XIV

SMS do papieża Leona XIV

Dziś przed południem kard. Konrad Krajewski wysłał sms-s do Ojca Świętego Leona XIV z pozdrowieniami od pątników z Pieszych Pielgrzymek Archidiecezji Łódzkiej, którzy w tych dniach przybywają na odpust Matki Boskiej Jasnogórskiej, który odbędzie się 26 sierpnia.

- Napisałem do Ojca Świętego smsa dołączając zdjęcie jak czterech biskupów zdejmując czapki z głów wita pielgrzymów, a Ojciec Święty natychmiast dopisał pisząc po hiszpańsku, że to jest jego radość i że nam wszystkim błogosławi i pozdrawia! – mówi metropolita łódzki.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję