Pragnę serdecznie podziękować Pani za wspaniały pomysł ogłaszania się jako swaci. Chcę to zaraz wykorzystać, prosząc Panią o pomoc w tym temacie na tyle, na ile będzie Pani mogła nam pomóc, poprawiając moje pismo gramatycznie czy stylistycznie, tak aby ogłoszenie było jak najskuteczniejsze dla nas, rodziców, i naszego syna.
Dziękuję za Pani pomysł i możliwość wydrukowania mojego ogłoszenia, które – mam nadzieję – będzie szczęśliwe dla naszej rodzinki! Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ i z Bogiem, Pani Aleksandro!
B. z USA
Już nieraz zwracałam uwagę Szanownym Rodzicom, żeby sami też zakasali rękawy w poszukiwaniu małżonków dla swoich dzieci. W mojej młodości był zwyczaj spotykania się w grupach zaprzyjaźnionych rodzin. Poszerzał się w ten sposób krąg znajomych. Teraz jest moda na „szybkie” znajomości przez Internet, w podróży czy podczas innych przelotnych okazji. Ludzie czasem dość lekkomyślnie kojarzą się w pary, zawierzają się nieznajomym. Warto zrewidować takie podejście do życia. Piękną inicjatywą są różne możliwości przyparafialne. W naszym Przymierzu Rodzin już zawartych zostało wiele bardzo szczęśliwych małżeństw!
Wśród licznych świąt kościelnych można wyróżnić święta nakazane, czyli dni w które wierni zobowiązani są od uczestnictwa we Mszy świętej oraz do powstrzymywania się od prac niekoniecznych. Lista świąt nakazanych regulowana jest przez Kodeks Prawa Kanonicznego. Oprócz nich wierni zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy w każdą niedzielę. Czy Poniedziałek Wielkanocny jest świętem nakazanym?
Poniedziałek Wielkanocny nie jest świętem nakazanym. Wierni nie są więc zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej oraz powstrzymywania się od prac niekoniecznych, jednak polscy biskupi zachęcają do udziału w liturgii również w te dni. Wielkanoc to najważniejszy czas w całym roku dla nas, katolików! Dlatego też zachęcamy, aby uczestniczyć we Mszy św. nie tylko w Niedzielę Wielkanocną, ale również w Poniedziałek Wielkanocny.
W kaplicy Domu Świętej Marty w Watykanie wystawiono otwartą trumnę z ciałem papieża Franciszka. Przybyli tam na modlitwę najbliżsi współpracownicy papieża. Przy trumnie pełni straż Gwardia Szwajcarska.
Gestem podniesionej ręki rankiem w Poniedziałek Wielkanocny Papież Franciszek pożegnał się ze swym osobistym asystentem medycznym, potem zapadł w śpiączkę i odszedł. Nie cierpiał – relacjonują osoby, które były do ostatnich chwil przy Franciszku w momencie jego śmierci. Wcześniej dziękował za powrót na Plac Świętego Piotra.
Wśród ostatnich słów Ojca Świętego znalazło się podziękowanie dla osobistego asystenta medycznego, Massimiliano Strappettiego, za to, że zachęcił go do odbycia ostatniego przejazdu papamobile, w niedzielę, po błogosławieństwie Urbi et Orbi. „Dziękuję, że zabrałeś mnie z powrotem na Plac” – powiedział Franciszek.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.