Dzień Bożego gniewu i zarazem triumfu tych, którzy pochodzić będą z ucisku, zbliża się nieuchronnie. Każda chwila przybliża nas do ostatecznego spotkania z Królem Królów i Panem Panów. Na końcu czasów na dźwięk Jego imienia zegnie się każde kolano i wszyscy – czy chcą, czy też nie – będą musieli oddać Mu pokłon. Nawet jeżeli teraz nie uznają w Nim swojego Króla. Nawet jeżeli teraz drażni ich myśl o królestwie miłości i pokoju. Nawet jeżeli teraz w imię pseudoreligii i błędnych ideologii przelewają krew braci i sióstr. Na końcu czasów zobaczą, że wszystko, co istnieje, ma swój początek i będzie mieć swój koniec w Jezusie Chrystusie.
Ostatnia niedziela roku liturgicznego przeżywana jest w Kościele katolickim jako uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jezus przypomina nam: „nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze dokupienie” (Łk 21,28).
W tym majowym okresie nasz Kościół diecezjalny przeżywa bardzo ważne chwile. Święcenia kapłańskie przyjmują diakoni, a diakonat otrzymują klerycy z piątego roku naszego Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Nowi bracia zostaną posłani do pracy na Niwie Pańskiej. Dzięki pracy w „Niedzieli”, a także corocznym wyjazdom na oazy wakacyjne poznałem bliżej naszych nowych kapłanów i diakonów. Jest w ich sercu ten Boży zapał, a w oku błysk przygody duszpasterskiej. I tacy także przyjdą na nasze zielonogórsko-gorzowskie parafie. Pełni zapału i ochotnego serca. Bardzo ważne, by na tych parafiach spotkali tych, którzy będą chcieli ten zapał przyjąć i wykorzystać. Bardzo wiele od nas – i kapłanów, i świeckich – zależy. Nic tak nie podcina młodych skrzydeł kapłańskich jak przekonanie, że się nie da. Pozwólmy im polecieć i wznieść się wysoko.
Anastazy pochodził z Rzymu, był synem kapłana Maksymusa (w tamtym okresie duchowieństwa nie obowiązywał jeszcze ściśle celibat).
Na stolicę Piotrową Anastazy został wybrany w 399 r. Szczególną troską otoczył Kościół afrykański. Nawoływał biskupów afrykańskich zebranych na synodzie w Kartaginie w 401 r. do walki przeciwko donatyzmowi.
Łaciński patriarcha Jerozolimy włoski kardynał Pierbattista Pizzaballa przybył w piątek do Strefy Gazy w związku ze zbliżającymi się uroczystościami Bożego Narodzenia - poinformowano w komunikacie Patriarchatu. Jego zwierzchnik odprawi Mszę św. w jedynej katolickiej parafii Świętej Rodziny w Gazie.
Parafia Świętej Rodziny w czasie miesięcy zbrojnego konfliktu, który wybuchł po ataku Hamasu na Izrael, udzieliła gościny kilkuset palestyńskim cywilom. W lipcu tego roku została zaatakowana przez izraelskie siły zbrojne. Zginęły tam co najmniej dwie osoby, a sześć zostało rannych, w tym proboszcz ksiądz Gabriel Romanelli, werbista pochodzący z Argentyny.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.