Reklama

O zagrożeniach „gender”

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

21 września 2013 r.

Zagrożenia ideologią „gender”, etyka seksualna i edukacja medialna dzieci - to tylko wybrane tematy konferencji dla świadomych rodziców, która odbędzie się 21 września w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej (ul. Mehoffera 2).

Spotkanie pod hasłem: „Miejmy odwagę uczyć i wychowywać” przeznaczone jest szczególnie dla rodziców i wychowawców. - Naszym głównym celem jest zwrócenie uwagi na wielorakie zagrożenia dotykające dzieci zarówno w środowisku rodzinnym, rówieśniczym, jak i edukacyjnym - mówi Joanna Białobrzeska, współorganizator konferencji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali specjaliści z kraju i z zagranicy. Istotę zjawiska, które nazwano ideologią gender, przedstawi znana w środowiskach katolickich socjolog dr Gabriele Kuby z Niemiec. Opowie m.in. o przerażających konsekwencjach wprowadzenia przymusowej edukacji seksualnej w Europie Zachodniej. Prof. Maria Ryś z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie mówić o wpływie edukacji seksualnej na społeczeństwo w Polsce.

Abp Henryk Hoser SAC, przewodniczący zespołu ds. bioetycznych KEP, będzie mówił o etyce seksualnej w świetle nauczania Kościoła. Psycholog ks. dr Mirosław Nowosielski wskaże współczesne zagrożenia duchowe w procesie wychowawczym. Podjęty będzie również temat edukacji medialnej najmłodszych. Problematykę z tej dziedziny przybliży red. Jacek Karnowski.

Organizatorami konferencji są firma edukacyjna Creodidasko oraz diecezjalne Radio Warszawa.

Zapisy na stronie: www.miejmyodwage.pl.

2013-09-09 15:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poświęcono największą w Europie figurę Maryi. „Kieruje nas ku Bogu”

2026-08-15 15:25

[ TEMATY ]

poświęcenie

Maryja

figura

15 sierpnia

Konotopie

największa

w Europie

Vatican Media

Poświęcenie największej w Europie figury Maryi w Konotopiu

Poświęcenie największej w Europie figury Maryi w Konotopiu

Największa w Europie figura Maryi została poświęcona 15 sierpnia w miejscowości Konotopie w Polsce. Podczas uroczystości biskup Krzysztof Wętkowski podkreślił, że ponad 55-metrowy monument ma prowadzić ludzi ku Bogu jako miejsce modlitwy, podaje Vatican News.

Podziel się cytatem – powiedział biskup diecezji włocławskiej Krzysztof Wętkowski w homilii podczas Mszy świętej i poświęcenia figury Maryi w Konotopiu. Wskazał, że „ta monumentalna figura Maryi stoi w pobliżu kaplicy, w której od dziesięcioleci czczona jest Matka Boża Bolesna”. To do niej zdążają pielgrzymi z okolicznych miejscowości.
CZYTAJ DALEJ

Jak rozmawiać o wierze z dorosłymi dziećmi, które przestały chodzić do Kościoła?

2026-08-07 21:15

[ TEMATY ]

Kościół

dziecko

rodzice

UPJPII

Adobe Stock

Są zdania, które w rodzinie bolą bardziej niż kłótnia o pieniądze, wybór studiów czy decyzja o wyjeździe za granicę: nie chodzę już do kościoła”, „nie wierzę tak jak wy”, „Kościół mnie nie przekonuje”, „nie chcę o tym rozmawiać”….

Dla wierzących rodziców takie słowa nie są jedynie informacją o zmianie poglądów, ale dotykają one samego rdzenia religijnego życia: chrztu, modlitwy przy łóżku dziecka, pierwszej komunii, rodzinnych świat, niedzielnej eucharystii, pacierza, krzyża na ścianie czy też w końcu nadziei zbawienia.
CZYTAJ DALEJ

Biskupi rzeszowscy zapewniają o modlitwie za zmarłych i poszkodowanych w wypadku na Węgrzech

2026-08-16 15:45

[ TEMATY ]

Rzeszów

biskupi

bp Jan Wątroba

bp Krzysztof Chudzio

PAP

W wypadku polskiego autokaru na Węgrzech zginęło 12 osób

W wypadku polskiego autokaru na Węgrzech zginęło 12 osób

Biskupi z Rzeszowa - bp Jan Wątroba i bp Krzysztof Chudzio opublikowali komunikat, w którym zapewnili o modlitwie za zmarłych i poszkodowanych w wypadku autokaru z pielgrzymami na Węgrzech.

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o wypadku polskiego autokaru na Węgrzech, w którym znajdowali się między innymi pielgrzymi z diecezji rzeszowskiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję