Reklama

Aspekty

To będzie już 30 lat

12 października odbędą się połączone obchody 30-lecia Akcji Katolickiej w naszej diecezji i XXIV Dnia Papieskiego.

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

Zielona Góra

Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

Archiwum Akcji Katolickiej

Zarząd Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Zarząd Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Główne uroczystości jubileuszu 30-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej będą miały miejsce w kościele konkatedralnym pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze, gdzie zostanie odprawiona jubileuszowa Msza św. z udziałem Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego oraz Biskupa Świdnickiego Marka Mendyka, Krajowego Asystenta Akcji Katolickiej. Następnie w Palmiarni Zielonogórskiej odbędzie się uroczysta gala.

– Nasze jubileuszowe obchody połączymy z kolejnym 24. Dniem Papieskim. Towarzyszyć nam będą relikwie św. Jana Pawła II, okolicznościowy wykład ks. prof. Pawła Bortkiewicza oraz koncert do poezji Karola Wojtyły „Pieśń o Bogu ukrytym” w wykonaniu Marcina Stycznia z zespołem – mówi Ryszard Furtak, prezes Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-09-30 15:45

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ferie w górach

[ TEMATY ]

KSM

ferie

Zielona Góra

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Szklarska Poręba

ks. Marcin Bobowicz

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży wybrało się na ferie do Szklarskiej Poręby

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży wybrało się na ferie do Szklarskiej Poręby

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży spędziło tegoroczne ferie zimowe w Szklarskiej Porębie.

Z młodzieżą pojechali asystenci KSM, księża Marcin Bobowicz i Mariusz Słaboń. Wyjazd trwał od 14 do 17 lutego.
CZYTAJ DALEJ

Zniszczono kapliczkę w Górach Świętokrzyskich. Sprawca poszukiwany

2025-10-26 12:37

[ TEMATY ]

Góry Świętokrzyskie

zniszczona kapliczka

sprawca poszukiwany

FB/Na Drodze Świętokrzyskie

Krajno Drugie (Gmina Górno). Uszkodzona przydrożna zabytkowa kapliczka

Krajno Drugie (Gmina Górno). Uszkodzona przydrożna zabytkowa kapliczka

W sercu Gór Świętokrzyskich doszło do przykrego incydentu. W nocy z 24 na 25 października br., nieznany kierowca, prowadzący prawdopodobnie samochód marki BMW, uderzył w przydrożną kapliczkę w miejscowości Krajno Drugie. Zamiast zatrzymać się i ponieść konsekwencje, sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, pozostawiając za sobą totalnie zniszczone miejsce modlitwy i refleksji - informuje portal Stowarzyszenia Fidei Defensor.

Podziel się cytatem - przypomina portal fideidefensor.pl.
CZYTAJ DALEJ

Msza Święta ze święceniami biskupimi

2025-10-26 17:29

vaticannews.va

Z Bazyliki Świętego Piotra, Msza Święta pod przewodnictwem Papieża Leona XIV z udzieleniem święceń biskupich Jego Ekscelencji arcybiskupowi Mirosławowi Stanisławowi Wachowskiemu, nuncjuszowi apostolskiemu w Iraku

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję