Reklama

Festynowy sezon

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czerwcowe festyny na dobre zagościły już w kalendarzu wielu wspólnot parafialnych naszej diecezji. Tę tradycję podtrzymuje również parafia pw. Najświętszej Trójcy w Ochli. Parafialny Festyn Rodzinny przy pałacu w Ochli wspólnie przygotowały w tym roku Rada Parafialna, Rada Sołecka, Parafialny Zespół Caritas oraz wspólnoty działające przy parafii.
Rodzinny Festyn Parafialny otworzył uroczyście proboszcz parafii ks. Stanisław Stefańczyk. W programie artystycznym zaprezentowali się mieszkańcy Ochli - ci najmłodsi, i ci starsi. Festynowy czas umilali, m.in. uczniowie kl. III Szkoły Podstawowej w Ochli - Kabaret „Szare Myszki”, miejscowi muzycy - na trąbce zagrali Tomek Ostrowski i na keyboardzie Michał Olichwer oraz członkowie Klubu Seniora „Złota Jesień” w Ochli, którzy wykonali hymn Klubu Seniora oraz wiersz Haliny Urbanek - napisany z okazji tegorocznego festynu.
Nie zabrakło również gości: na akordeonie zagrał Bartek Rogacki z Lubina, Chór Lwowiaków „Pohulanka”, który przyjechał z Zielonej Góry oraz Zespół Ludowy „Niespodzianka” z Zawady. Festynowi towarzyszyły, m.in.: loteria fantowa - z cennymi nagrodami, prezentacja myśliwych, prezentacja motorów harleya, gry i zabawy dla dzieci, przejażdżki bryczką po Ochli oraz zawody wędkarskie i konkurs ciast. - Pyszny bigos, ruskie pierogi, kiełbasa z grilla, smalec własnej roboty oraz ciasta upieczone przez parafianki - wszystko to cieszyło się dużym powodzeniem, pogoda była wyśmienita i sprzyjała czynnemu uczestnictwu w festynie - mówi Dorota Bojar z Parafialnego Zespołu Caritas w Ochli, współorganizatorka przedsięwzięcia. Festyn zakończył się kilkugodzinną wiejską zabawą.
Honorowymi gośćmi spotkania byli wójt gminy Zielona Góra Mariusz Zalewski oraz przewodniczący Rady Gminy Henryk Walczak. Wśród licznych sponsorów parafialnego festynu był Urząd Gminy Zielona Góra.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2009-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozważanie: Ostatnie słowa Juliana Tuwima. Ta historia porusza do dziś

2026-01-09 11:13

[ TEMATY ]

ks. Marek Studenski

Materiał prasowy

Czy można zgasić światłość wiekuistą… dla oszczędności? W tym odcinku wracam do ostatnich słów Juliana Tuwima – zapisanych na serwetce godzinę przed śmiercią. Zderzam je z naszym światem: piosenkami bez sensu, szopkami bez twarzy, kulturą bez Boga.

Opowiadam historię wypreparowanej kolędy, sztucznej inteligencji, która nie rozumie Wcielenia, i przyjaźni dwóch poetów, w której więcej było poszukiwania niż deklaracji wiary.
CZYTAJ DALEJ

„Cicha Noc” - pierwsza ogólnopolska zbiórka. 100% zebranych środków zostanie przekazane na realizację celów kwesty

2026-01-09 17:00

[ TEMATY ]

fundacja

pomoc

Mat.prasowy

18 stycznia 2026 r. Fundacja Cicha Noc przeprowadzi po raz pierwszy ogólnopolską zbiórkę publiczną „Cicha Noc” pod hasłem „Zauważ. Wysłuchaj. Wspieraj”, skupiającą się na wsparciu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Będzie to druga największa po WOŚP zbiórka publiczna w Polsce, a przekazanie daru na aukcję charytatywną zadeklarował m.in. Prezydent RP Karol Nawrocki, Premier Mateusz Morawiecki czy Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Tadeusz Wojda.

100% zebranych środków, zarówno z samej zbiórki, jak i towarzyszących jej aukcji charytatywnych, zostanie przekazane bezpośrednio na realizację celów kwesty (nic na zwrot kosztów organizacji zbiórki/funkcjonowanie fundacji). Celami zbiórki będą projekty zgłaszane przez rodziców lub opiekunów prawnych (ukierunkowane na leczenie lub rehabilitację chorych dzieci i młodzieży) oraz przez organizacje pozarządowe (na projekty związane z szeroko rozumianą ochroną zdrowia i życia dzieci i młodzieży). Projekty te mogą obejmować m.in. rehabilitację, przeciwdziałanie uzależnieniom oraz profilaktykę zdrowotną, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zdrowia psychicznego. Nabór wniosków trwa do 9 stycznia, a wszystkie informacje dostępne są na stronie: fundacjacichanoc.pl.
CZYTAJ DALEJ

W Petrze jest jedna z najstarszych chrzcielnic na Bliskim Wschodzie

2026-01-11 15:59

[ TEMATY ]

Ziemia Święta

Jordania

Bliski Wschód

Vatican Media

Chrzcielnica z V wieku, znajdująca się w Petrze. To jedna z najstarszych chrzcielnic na Bliskim Wschodzie

Chrzcielnica z V wieku, znajdująca się w Petrze. To jedna z najstarszych chrzcielnic na Bliskim Wschodzie

Jedna z najstarszych i największych chrzcielnic na Bliskim Wschodzie została zbudowana w latach 450-500 w Petrze, na terenie dzisiejszej Jordanii, gdzie przebywali Nabatejczycy.

Nabatejczycy byli starożytnym ludem, który zamieszkiwał m.in. północną Arabię i Południowy Lewant.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję