Nabożeństwo poprzedzi Msza św. w kościele św. Stanisława Kostki o godz. 17.00. Po Eucharystii krzyż, symbolicznie podjęty z grobu ks. Jerzego Popiełuszki przez hutników, nieść będą przedstawiciele poszczególnych zawodów, m.in. kolejarzy, pocztowców czy lekarzy. Przedstawiciele różnych profesji przygotują i odczytają także rozważania Drogi Krzyżowej. Wśród nich będzie: nauczyciel, przedsiębiorca czy prawnik. Ulicami Żoliborza przejdzie także kilkadziesiąt pocztów sztandarowych „Solidarności”, której przedstawiciele przyjadą do Warszawy z całego kraju. Drodze Krzyżowej, którą poprowadzi bp Rafał Markowski, towarzyszyć będzie orkiestra górnicza z Jaworzna.
W nabożeństwie będą uczestniczyły delegacje regionalne NSZZ „Solidarność”, a także reprezentanci grup zawodowych i duszpasterstw ludzi pracy z całej Polski. W tym roku uczestnicy nabożeństwa modlić będą się o prawdę w życiu osobistym i publicznym.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Wieczorem o godzinie 21.00 pod przewodnictwem bp. Markowskiego przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki odmówiona zostanie modlitwa o wolność od lęku i nienawiści, która przez 37 tygodni gromadzi wiernych w miejscu spoczynku męczennika. Drogę Krzyżową zakończy nowenna za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli oraz bł. ks. Jerzego Popiełuszki „w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia” zainicjowana przez Konferencje Episkopatu Polski.
Koordynatorem Ogólnopolskiej Drogi Krzyżowej Ludzi Pracy jest ks. Michał Kotowski, duszpasterz ludzi pracy archidiecezji warszawskiej.