Reklama

Niedziela Przemyska

Rekolekcje Arcybractwa Straży Honorowej w Jarosławiu

Trwać w Panu i żyć dla Jego miłości – to motto, które przyświecało trzydniowym ćwiczeniom duchowym Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2023-03-14 09:12

ASH NSPJ

W rekolekcjach brali udział członkowie Straży Honorowej NSPJ archidiecezji przemyskiej

W rekolekcjach brali udział członkowie Straży Honorowej NSPJ archidiecezji przemyskiej

Wielkopostne rekolekcje odbywały się w dniach 8-10 marca 2023 r. w Jarosławskim Opactwie. Rozważania poprowadził ks. Krzysztof Zimończyk, dyrektor krajowy Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ, które zostały oparte o objawienia Marii Małgorzaty Alacoque, wokół czci miłości Serca Jezusowego.

– Sięgaliśmy ku źródłom, ku początkom kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa i też przez przykład Marii Małgorzaty i jej spotkań z Jezusem, uczymy się jak my dzisiaj w tym współczesnym świecie mamy mówić o Bożej miłości – mówi ks. Wiesław Szczygieł, duszpasterz Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ w Archidiecezji Przemyskiej.

Dla członków wspólnoty rekolekcje były czasem wielkopostnego skupienia i zadumy.

Reklama

– Prawie co roku uczestniczę w takich rekolekcjach – zaznacza p. Halina, która przyjechała z na rekolekcje z Urzejowic. – Chcę pogłębiać przyjaźń z Sercem Jezusa, chcę wynagradzać za grzechy, bo wiem jak Pan Jezus cierpi. Konferencje pomogły nam zbliżyć się do Marii Małgorzaty, przez której wstawiennictwo czasem się modlę.

W wielkopostnych ćwiczeń duchowych dla członków Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ wzięło udział ponad 70 osób. Choć część osób skorzystała tylko z jednego dnia rekolekcji, to dla każdego była to okazja do pogłębienia relacji z Jezusem i modlitwy we wspólnocie, do której należą.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rekolekcje wielkopostne. Przymus czy czas refleksji i przemiany?

2023-03-21 21:00

[ TEMATY ]

rekolekcje

Wielki Post

#NiezbędnikWielkopostny

Karol Porwich/Niedziela

Rekolekcje to okazja do modlitwy, refleksji i zbliżenia się do Boga.

Życie każdego chrześcijanina powinno opierać się nie tylko na radościach. Dlatego też Wielki Post, czas umartwienia, jest doskonałą okazją do tego, by zatrzymać bieg życia, by zwolnić i zastanowić się nie tylko nad pamiątką ukrzyżowania Pana Jezusa, ale i nad własnym postępowaniem. Takie chwile sprawiają, że Bóg staje się bliższy, namacalny i bardziej ludzki.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo. Palce uratował, serce zostawił w Częstochowie

2023-03-17 21:32

[ TEMATY ]

Matka Boża Częstochowska

świadectwo

Karol Porwich/Niedziela

Holandia, 6 lipca 2006 rok. Podczas cięcia płyt pilśniowych polski robotnik ulega wypadkowi – gilotyna obcina mu pięć palców lewej ręki. Palce zwisały jedynie na cienkiej skórce. Karetka pogotowia zabiera Andrzeja, pochodzącego z Oleśnicy, do szpitala w Rotterdamie.

Lekarz stwierdza, że dwóch palców nie da się już uratować i nie daje gwarancji,jak będzie z trzema pozostałymi. Okazuje się jednak, że operacji nie da się przeprowadzić, bo wszystkie sale operacyjne są w tym momencie zajęte. Szanse Andrzeja wciąż maleją, bo przecież w jego przypadku liczy się czas. Odwożą go do szpitala w Amsterdamie. Andrzej myśli o Jasnej Górze, na której bywał od dziecka. No i w Częstochowie leczył swoje serce. Mężczyzna składa obietnicę Matce Bożej: „Maryjo, jeśli uratujesz mi palce, pięć razy na piechotę będę do Ciebie przychodził w pielgrzymce i zostawię ofiarę na remont sanktuarium”. W amsterdamskim szpitalu medycy przeprowadzają z Andrzejem lekarski wywiad. Kiedy dowiadują się, że chorował na serce, do operacji wzywają najlepszego chirurga. Profesor operuje sześć bitych godzin. Po operacji obudzony Andrzej stwierdza, że może poruszać wszystkimi pięcioma palcami, jest obieg krwi, we wszystkich palcach czucie. Pięć dni leży jeszcze w szpitalu, wciąż oszołomiony tym, co się stało – tym, że była to łaska Matki Bożej. 6 lipca 2007 na Jasnej Górze oficjalnie zgłosił doznaną łaskę za przyczyną Matki Bożej Jasnogórskiej.

CZYTAJ DALEJ

XI edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Jarosławskiego Opactwa

2023-03-22 09:04

edk.opactwo.pl

Uczestnicy wyruszający w drogę

Uczestnicy wyruszający w drogę

W piątek, 17 marca 2023 r., odbyła się XI edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Jarosławskiego Opactwa. W tym roku udział w jarosławskiej EDK zarejestrowały przez strony internetowe 403 osoby. Organizatorzy szacują, że taka sama była realna liczba uczestników.

Tradycyjnie przygotowano dwie wersje tras – dłuższą i krótszą. - Na trasy o długości powyżej 40 km wybrały się 243 osoby, a na trasy krótsze, tzw. „Preludium do EDK” - 160 osób – podsumowuje Paweł Hajnus, lider regionu jarosławskiego EDK. Jak dodaje, przed pandemię w nocnym nabożeństwie brało udział nawet ok. 800 osób, a tegoroczna po pandemiczna edycja mogła być powrotem do takiej frekwencji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję