Reklama

Niedziela Przemyska

Zakończyła się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów

Niedziela, 24 lipca 2022 r., była ostatnim dniem tegorocznej akcji „Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów”. Centralnym punktem tego dnia była Eucharystia w sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku pod przewodnictwem abp. seniora Józefa Michalika.

2022-07-25 10:45

Kamila Libchen

Ewangelizacja odbywała się m. in. na Tamie Solińskiej

Ewangelizacja odbywała się m. in. na Tamie Solińskiej

Na początku homilii abp Michalik zauważył, że wspólnota ewangelizatorów powiększa się o tych wszystkich, którzy zgromadzili się w sanktuarium w Polańczyku i korzystają z przygotowanych inicjatyw w ramach akcji „Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów”.

– Stajemy się dzisiaj ewangelizatorami przez modlitwę. Przez to, że z pokorą uznajemy, że człowiek może pukać i puka do serca drugiego człowieka. Różnymi sposobami próbuje obudzić, zainteresować – powiedział hierarcha, ale łaska otwarcia serca zależy od Ducha Świętego.

Kaznodzieja zwracając się do ewangelizatorów przypomniał, że Pan Bóg zawsze chce być przyjacielem człowieka. – I trzeba, żeby człowiek był przyjacielem Boga, żeby miał do Niego zaufanie, żeby miał ufność wbrew wszystkiemu i wszystkim – zachęcał.

Reklama

– Jeśli ktokolwiek i z jakkolwiek intencją się tutaj znalazł to został dotknięty przez Ducha Świętego. To jest Boży plan – podkreślił arcybiskup senior archidiecezji przemyskiej, bo każdy moment ludzkiego życia to jest spotkanie Bożych planów z planami człowieka. Ale czy wydarza się to często zależy od uformowania lub jego braku sumienia człowieka.

Nawiązując do odczytanego fragmentu ewangelii abp Michalik wyjaśnił zebranym sens i znaczenie modlitwy Pańskiej. – Warunek przyjaźni z Bogiem to jest szczera modlitwa – zachęcał. – Przez modlitwę poznajemy Pana Boga, ale i Panu Bogu pozwolimy poznawać siebie. I to stawiając w prawdzie. A właściwie to my siebie samych lepiej poznajemy i wiemy dokąd poprowadzi droga odrodzenia, do rozwiązania problemów – dodał.

Na zakończenie były metropolita przemyski zauważył, że współcześnie to nie tylko człowiek potrzebuje Pana Boga, ale także to Pan Bóg potrzebuje człowieka. – Pan Bóg potrzebuje tej ewangelizacji, tej grupy. Konkretnego człowieka w konkretnych sytuacjach. To nie jest mrzonka! To jest realność! – mówił kaznodzieja i życzył żeby wszyscy odważnie świadczyli o Bogu, o Ewangelii i wpajali te wartości kolejnym pokoleniom.

Eucharystia była także dziękczynieniem członków grupy Bieszczady dla Jezusa, za odbyte rekolekcje, za akcje ewangelizacyjne w Polańczyku i na Zaporze Solińskiej. Z kolei po Mszy świętej ok. godz. 14:00 odbył się przemarsz ewangelizacyjny na Cypel przy ul. Zdrojowej w Polańczyku, a tam modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia i rozmowy ewangelizacyjne.

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

"Pojechali się modlić i zginęli...", czyli o Bożej (nie)sprawiedliwości

2022-08-06 16:21

[ TEMATY ]

modlitwa

wiara

wypadek w Chorwacji

Adobe.Stock

Katastrofa polskiego autokaru z pielgrzymami jadącymi do Medziugorie spowodowała falę komentarzy i pytań o Bożą niesprawiedliwość, gdy ludzie - przecież jadący, by się modlić - giną tragicznie lub odnoszą ciężkie obrażenia. Dla ludzi dalekich od wiary jest to argument na bezsensowność religii, a dla wierzących - trudne pytanie. Jak to zatem jest?

Po pierwsze, modlitwa, pielgrzymka, wszelkie pobożne praktyki to nie "zarabianie", jakaś wymiana z Bogiem za szczęście, bezpieczeństwo, zdrowie. Są one wyrazem wiary, praktyką wynikającą z tego, czym wiara w istocie jest, czyli z relacji z Bogiem. Nie można więc traktować tej sytuacji jako niesprawiedliwości Boga, który nie wziął pod uwagę zasług lub dobrych celów. To nie tak.

CZYTAJ DALEJ

Chorwacja/ Ks. Rafał Działak: dobrze pamiętam moment wypadku

2022-08-08 08:24

[ TEMATY ]

wypadek w Chorwacji

PAP/EPA/IVAN AGNEZOVIC

Dobrze pamiętam moment wypadku. Gdy autokar zjechał z drogi powiedziałem sobie: jedziemy w pole, zaraz będziemy fruwać! Okazało się, że trafiliśmy prosto w wybetonowany rów – powiedział w niedzielę PAP ks. Rafał Działak, jeden z poszkodowanych w wypadku autokaru w Chorwacji.

W wyniku wypadku, do którego doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji zginęło 12 osób. 32 osoby zostały ranne, 19 z nich jest w ciężkim stanie. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Medjugorje.

CZYTAJ DALEJ

Drogi Krzyżowe Jasnej Góry

2022-08-09 21:00

[ TEMATY ]

#NiezbędnikPielgrzyma

Karol Porwich/Niedziela

W pejzaż jasnogórskiego pielgrzymowania nieodłącznie wpisuje się nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane przez prawie wszystkie grupy pielgrzymkowe od wieków przybywające na to święte miejsce...

POSŁUCHAJ WERSJI AUDIO

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję