Reklama

Niedziela Przemyska

Kromka chleba dla chorych - akcja Caritas Archidiecezji Przemyskiej

W dniu 14 listopada obchodziliśmy kolejny Światowy Dzień Ubogich. Tegoroczne obchody Dnia Ubogich stały się inspiracją dla dzieci, młodzieży ze świetlicy „Perspektywa” w Przemyślu oraz seniorów z Klubu Seniora, którzy podjęli się upieczenia chleba i podzielenia się nim z ubogimi.

2021-11-25 09:05

Caritas Archidiecezji Przemyskiej

Wolontariusze z jeszcze ciepłymi wypiekami.

Wolontariusze z jeszcze ciepłymi wypiekami.

Współpraca dzieci i seniorów oraz pracowników Caritas zaowocowała przygotowaniem chlebów, które 18 listopada trafiły do chorych przebywających w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym o profilu psychiatrycznym w Przemyślu.

Reklama

Podjęta inicjatywa przyniosła wiele pozytywnych wrażeń zarówno dla dzieci i seniorów, była doskonałą okazją do międzypokoleniowej współpracy, jak również stała się źródłem radości dla obdarowanych, którzy z racji na chorobę i stan epidemii czują się w ostatnim czasie bardziej osamotnieni i przygnębieni.

Zorganizowana akcja miała także wymiar wychowawczy, zapoznając z jednej strony dzieci z procesem wypieku chleba, rolą pracy rolnika, wartościami związanymi z wsią, ziemią, szacunkiem do chleba, z drugiej zaś przypomniała o potrzebie empatii, dzielenia się z innymi, zauważania ubogich czy chorych w naszych środowiskach życia.

Mamy nadzieję ze zainicjowana akcja stanie się impulsem dla innych, wyzwalając kolejne pokłady dobra na rzecz ludzi potrzebujących, przynosząc im radość i wzmacniając sens życia.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziecko uratowane przed aborcją w Białymstoku

2021-12-03 17:43

[ TEMATY ]

Białystok

aborcja

dziecko

Karol Porwich

Dziecko uratowane dzięki wyrokowi TK. Szpital w Białymstoku odmówił aborcji, której przeprowadzenie miał uzasadniać zły stan psychiczny matki. W swoim stanowisku szpital powołał się na opinię Instytutu Ordo Iuris.

Aktualnie środowiska proaborcyjne próbują bezprawnie „zastąpić” przesłankę eugeniczną przerywania ciąży przesłanką ratowania zdrowia kobiety, zwracając uwagę na pogorszenie zdrowia psychicznego. "Kobietę i dziecko należałoby teraz objąć kompleksową opieką oferowaną przez hospicja" - czytamy w komunikacie prasowym Ordo Iursi.

CZYTAJ DALEJ

Wchodzi w życie dekret dotyczący stałego lektoratu i akolitatu udzielanego także kobietom

2021-12-03 10:35

[ TEMATY ]

akolita

Karol Porwich/Niedziela

12 grudnia 2021 r. wchodzi w życie dekret ogólny Konferencji Episkopatu Polski dotyczący wieku oraz przymiotów kandydatów i kandydatek do stałego lektoratu i akolitatu.

„Dekret ogólny Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wieku i przymiotów kandydatów do posługi stałego lektoratu i akolitatu, nie będących kandydatami do święceń” został wydany przez Konferencję Episkopatu Polski 11 czerwca 2021 r., a jego promulgacja i wejście w życie zgodnie z wymogami prawa kościelnego dokonuje się po dokonaniu sprawdzenia przez Stolicę Apostolską (recognitio). Dekret recognitionis został wydany przez Kongregację ds. Biskupów w dniu 13 października 2021 r. Promulgacja dokumentu decyzją Przewodniczącego KEP nastąpiła w dniu dzisiejszym (3 grudnia 2021 r.), a jego wejście w życie ogłoszono na dzień 12 grudnia 2021 r. (3. niedziela adwentu – „Gaudete”). Z dniem wejścia w życie dekret ogólny będzie obowiązywał we wszystkich diecezjach Polski.

CZYTAJ DALEJ

Mijają dwa lata od wykrycia pierwszych przypadków Covid-19 w Wuhanie

2021-12-04 08:18

[ TEMATY ]

COVID‑19

Pixabay

W grudniu 2019 roku w chińskim mieście Wuhan ludzie zaczęli masowo chorować na nieznane zapalenie płuc, co doprowadziło do przeciążenia miejscowej służby zdrowia. W ciągu dwóch lat nowa choroba, nazwana później Covid-19, dotarła do prawie wszystkich krajów świata i zabiła już ponad 5,2 mln ludzi.

„Pacjenta zero” nie określono, ale wiele spośród pierwszych wykrytych przypadków dotyczyło osób związanych z targiem owoców morza Huanan, gdzie handlowano między innymi dzikimi zwierzętami. Pojawiło się podejrzenie, że to tam koronawirus po raz pierwszy zaatakował ludzi, ale do dziś nie zostało to bezwzględnie potwierdzone.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję