Reklama

Niedziela Przemyska

25-lecie przedszkola „Małe Betlejem”

Nie tylko w fizyce, ale i w naszym życiu. Mówimy, ze dzieciństwo, czy młodość przeminęły jakby w jeden dzień, czekając natomiast na wyniki badań Czas dłuży się w nieskończoność. Czas to poświęcenie, miłość, małe i duże radości. Dziś dziękujemy za 25 lat istnienia Przedszkola Niepublicznego „Małe Betlejem”.

2021-10-05 09:22

archiwum przedszkola

Uczestnicy jubileuszu

Uczestnicy jubileuszu

To historia ludzkich więzi, kilkunastu pokoleń dzieci, wspólnych przeżyć. Narodziny wielu talentów, niezapisany ciąg wzruszeń, ogrom niezwykłych sukcesów.” Takimi słowami 26 września 2021 r. w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Przemyślu. Ks. Piotr Porada, wikariusz parafii, a zarazem katecheta przedszkolny, podsumował 25 lat działalności Przedszkola Niepublicznego „Małe Betlejem”.

Placówka została założona przez ks. Michała Błaszkiewicza - ówczesnego proboszcza oraz Pana Henryka Pawłowskiego, pierwszego dyrektora placówki, która przyjęła nazwę Przedszkola Społecznego w Przemyślu. Na początku działalnością dydaktyczno – wychowawczą objęte były dzieci sześcioletnie, uczęszczające do oddziału zelówkowego, jednak z czasem pod opiekę Pani Teresy Dzoć, Renaty Kumięga, Beaty Trojniak, czy Ewy Szczęsnej trafiały również dzieci młodsze.

Reklama

Obecnie Przedszkole Niepublicznie „Małe Betlejem” otacza swoją opieką dzieci w wieku 2,5 – 6 lat, rozwijając się i prezentując sukcesy swoje i wychowanków.

Ćwierć wieku to znaczna część historii, jednak, jak powiedziała Pani Bernadetta Osięga, obecny dyrektor przedszkola, nie zatrzymujemy się na tych 25ciu latach. Przed nami nowe wezwania, kolejne pokolenia do wychowania. Niech nasze Małe Betlejem będzie miejscem rodzenia się Pana Jezusa w sercach wszystkich tych, którzy przekroczą jego próg. Idąc w następne lata pracy wołajmy za bł. Kardynałem Wyszyńskim: Jedynemu Bogu przez Maryję!

Dziękujemy dziś Tym Wszystkim, którzy dzielili z nami tę radość:

- Ks. Proboszczowi Januszowi Mączka – za przewodniczenie Eucharystii i dotychczasową współpracę, otwartość na podejmowane przez nasze przedszkole inicjatywy oraz za to, że drzwi naszej parafialnej świątyni są zawsze dla naszej przedszkolnej społeczności otwarte. Drogiemu Katechecie Księdzu Piotrowi, za pracę, obecność, modlitwę i pomoc w przygotowanie uroczystości. Rodzicom zaangażowanym w uświetnienie liturgii – Pani Magdalenie Prochaska, Joannie Rzepa oraz Państwu Joannie i Piotrowi Łokieć wraz z córeczką Milenką. Pracownikom naszych bratnich jednostek: z PS Tabgha oraz z Przedszkola Mały Nazaret. Osobom związanym z naszym przedszkolem, wieloletnim i obecnym pracownikom, rodzicom, dzieciom, których zaangażowanie i wsparcie jest nieodzowne każdego dnia.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Benedykt XVI po śmierci swojego przyjaciela cystersa: "Mam nadzieję, że wkrótce do nich dołączę"

2021-10-19 15:28

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Vatican News/AFP

Benedykt XVI

Benedykt XVI

We wzruszających słowach papież senior Benedykt XVI złożył kondolencje z powodu śmierci austriackiego zakonnika i historyka Kościoła o. Gerharda Winklera OCist.

"Wiadomość o śmierci o. Winklera głęboko mnie dotknęła" - napisał Benedykt XVI w liście do opata Reinholda Dessla, opublikowanym przez cysterskie opactwo Wilhering w Górnej Austrii. "Spośród wszystkich kolegów i przyjaciół był mi najbliższy. Jego pogoda ducha i głęboka wiara zawsze mnie ujmowały. Teraz przybył w zaświaty, gdzie jestem pewien, że wielu przyjaciół już na niego czekało. Mam nadzieję, że wkrótce do nich dołączę" - napisał papież senior w liście datowanym na 2 października br.

CZYTAJ DALEJ

Ponad 75 tys. dzieci z Polski modliło się na różańcu!

2021-10-22 08:23

[ TEMATY ]

różaniec

Mat.prasowy

W kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” udział wzięło ponad 75 tys. dzieci z Polski. To rekordowy wynik. Do akcji dołączyły szkoły, przedszkola, pojedyncze klasy, parafie i rodziny. Polska sekcja Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie podsumowała kampanię.

Kampania „Milion dzieci modli się na różańcu” gromadzi na wspólnej modlitwie dzieci z całego świata. Najmłodsi modlą się o pokój w nadziei, że spełnią się słowa wypowiedziane przez św. o. Pio: „kiedy milion dzieci będzie modlić się na różańcu, świat się zmieni”.

CZYTAJ DALEJ

Papież: solidarność nadaje treść wierze

2021-10-23 17:39

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP

Papież Franciszek przyjął dziś w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego członków fundacji Centesimus Annus Pro Pontifice, którzy spotkali się w Rzymie na corocznej międzynarodowej konferencji. Celem założonej przed 28 laty przez Jana Pawła II instytucji jest popularyzowanie nauczania społecznego Kościoła.

Tematem tegorocznego spotkania jest poszukiwanie rozwiązań dla bolączek świata, takich jak niesprawiedliwość, nierówność i wykluczenie. Franciszek zaznaczył, że współczesne systemy ekonomiczne niszczą życie w imię bożka pieniądza, zaszczepiają pazerne postawy wobec zasobów ziemi i podsycają wiele form nierówności. „Nie możemy pozostać na to obojętni, ale odpowiedzią na niesprawiedliwość i wyzysk nie może być wyłącznie potępienie, ale przede wszystkim aktywne promowanie dobra” – wskazał papież.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję