Reklama

Niedziela Przemyska

40-lecie kapłaństwa w Przemyślu

7 czerwca 2021 r. w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu odbyła się Msza Święta dziękczynna z okazji 40-lecia święceń kapłańskich rocznika 1981.

2021-06-08 09:30

ks. Maciej Flader

Jubilaci

Jubilaci

– 40 lat temu w tej katedrze, z rąk bpa Ignacego Tokarczuka przyjęliśmy sakrament kapłaństwa. Przychodzimy dzisiaj, aby dziękować Panu Bogu, prosić, przepraszać za nasze ludzkie słabości, z pełną ufnością polecać się Bożej opatrzności przez wstawiennictwo Matki Najświętszej, św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. ks. Jana Balickiego – mówił ks. Mieczysław Rusin, gospodarz uroczystości, który także świętuje 40-lecie swojego kapłaństwa.

Eucharystii przewodniczył Metropolita Przemyski abp Adam Szal, natomiast homilię wygłosił jeden z jubilatów bp Marian Rojek, biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Reklama

– W naszym kapłaństwie drodzy jubilaci szukamy takich odosobnionych miejsc na to, by słuchać Pana. W czasie corocznych rekolekcji, czy w osobiście podejmowanych dniach skupienia w ramach stałej formacji. Doskonale wiecie bracia w kapłaństwie, że skarb owego silentium na trwaniu przy Dobrym Pasterzu, jest dla naszej świętości konieczny. Dlatego ubywające fizyczne siły, każdego dnia bardziej nas pchają w objęcia zaufania jedynie Bożej łasce. Tym mocniej zmagajcie się o dar dla Chrystusa z waszego upływającego, życiowego czasu – mówił w homilii bp Rojek.

Na koniec Eucharystii głos zabrał jeszcze ks. Michał Mierzwa, który wspomniał wszystkich księży, który 7 czerwca 1981 r. przyjęli święcenia kapłańskie, a którzy posługują obecnie w czterech diecezjach w Polsce: przemyskiej, rzeszowskiej, sandomierskiej i zamojsko-lubaczowskiej, a także w krajach misyjnych.

Wśród jubilatów znalazł się także posługujący w Kamerunie bp Jan Ozga, a w modlitwę włączyli się pozostali biskupi przemyscy: abp senior Józef Michalik oraz biskupi pomocniczy archidiecezji przemyskiej bp Stanisław Jamrozek i bp Krzysztof Chudzio.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Reklama w Tygodniku Katolickim „NIEDZIELA”

Karol Porwich/Niedziela

„Niedziela” to:

• ogólnopolski tygodnik katolicki, istniejący na rynku od 1926 roku

• informacje o życiu Kościoła w Polsce i na świecie, o sprawach społecznych, rodzinnych, gospodarczych i kulturalnych

• obecność w polskich parafiach w kraju i poza granicami (Włochy, USA, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania), w sieciach kolporterskich i na Poczcie Polskiej

• szczególna obecność w 19 diecezjach w Polsce, w których ukazują się edycje diecezjalne: warszawska, krakowska, częstochowska, wrocławska, sosnowiecka, podlaska, bielska, świdnicka, szczecińska, toruńska, zamojska, przemyska, legnicka, zielonogórska, rzeszowska, sandomierska, łódzka, kielecka, lubelska

• 68 stron ogólnopolskich i 8 diecezjalnych

• portal www.niedziela.pl

• księgarnia (www.ksiegarnia.niedziela.pl) – ponad 350 publikacji książkowych

• studio radiowe Niedziela FM oraz telewizyjne Niedziela TV z możliwością przygotowania materiałów w jakości HD, własny kanał na YouTube, materiały na portalu www.niedziela.pl, zamówienia realizowane dla TV Trwam, TVP i lokalnej telewizji

• jest obecna w internecie, w rozgłośniach radiowych, w niektórych telewizjach regionalnych

Reklama w naszym Tygodniku jest potwierdzeniem wiarygodności firmy - do tego przyzwyczailiśmy naszych Czytelników.
Wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie "Niedzieli" przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego pozwoliły ustalić profil Czytelników "Niedzieli":

• wiek - 28 - 65 lat

• wykształcenie - wyższe i średnie

• kobiety i mężczyźni w proporcjach 48% do 52%

• mieszkańcy dużych i średnich miast oraz wsi
Kolportaż - 60% parafie, 40% Poczta Polska, KOLPORTER i inne firmy kolporterskie;

Nakład: zmienny od 85 tys. do 115 tys. w zależności od okoliczności

Kontakt
Zamówienie reklamy lub ogłoszenia można przesłać:

Reklama
   Krzysztof Walaszczyk
   Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
   marketing@niedziela.pl

Ogłoszenia
   Barbara Kozyra
   tel. (34) 369 43 65
   tel. na centralę: (34) 365 19 17 w. 365
   ogloszenia@niedziela.pl

drogą pocztową pod adresem:
   Redakcja Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa


CZYTAJ DALEJ

Sanktuarium św. Józefa w Krakowie: skradziono relikwie św. Brata Alberta

2021-06-11 08:25

[ TEMATY ]

Kraków

św. Brat Albert

kradzież

Graziako

Jak dowiadujemy się z Facebooka parafii i sanktuarium św. Józefa w Krakowie, skradzione zostały relikwie św. Brata Alberta.

INFORMACJA PARAFII:

CZYTAJ DALEJ

Biskupi o aktualnych kwestiach Kościoła w Polsce

2021-06-12 16:08

[ TEMATY ]

episkopat

Episkopat News

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, dokument dotyczący formacji kapłańskiej, duszpasterstwo w Kościele po pandemii, wizyta „ad limina Apostolorum” – to główne tematy 389. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w dniach 11-12 czerwca w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W pierwszym dniu obrad, przypadającym w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, biskupi ponowili Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w 100. rocznicę tego wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję