Reklama

Niedziela Przemyska

Wspomnienie Anny

Niedziela przemyska 47/2022, str. VIII

[ TEMATY ]

Anna Jenke

Archiwum szkoły

Scenariusz napisał licealista Konrad Peszek

Scenariusz napisał licealista Konrad Peszek

Uczniowie klasy 4a jarosławskiego „Katolika” zaprezentowali w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia program słowno-muzyczny Wspomnienie Anny…. Autorem scenariusza był licealista Konrad Peszek. Tematyka przygotowanej inscenizacji nawiązywała do przyjaźni, która łączyła Annę Jenke z profesorem KUL Zygmuntem Sułowskim.

Korespondencja prowadzona przez służebnicę Bożą w latach 1950-74 odznacza się piękną polszczyzną, przybliża świat wartości, pasje, emocje i zainteresowania nauczyciela zatroskanego o właściwe wychowanie i edukację młodzieży. Można podziwiać jej wytworność, kunszt i talent pedagogiczny, który przejawia się w umiłowaniu swego zawodu. Rolę Anny Jenke zagrała Małgorzata Maziarka. W postać jej uczennicy wcieliła się Julia Wielgos, a w rolę ucznia – Michał Markowicz. Opiekę merytoryczną zapewniła p. Beata Bałendo, nauczycielka języka polskiego. Przygotowany przez licealistów program słowno-muzyczny zakończył śpiew utworu Edyty Geppert Zamiast w wykonaniu uczennicy Barbary Lewandowskiej. Występ został nagrodzony gromkimi brawami członków Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia oraz emerytowanych nauczycieli.

2022-11-15 13:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pod opieką Anny Jenke

Niedziela przemyska 26/2021, str. IV

[ TEMATY ]

uroczystość

Anna Jenke

Ks. Maciej Ruszel

Uczniowie szkoły z nowo poświęconym sztandarem

Uczniowie szkoły z nowo poświęconym sztandarem

Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Jarosławiu otrzymało imię sługi Bożej Anny Jenke. Uroczystościom towarzyszyła sesja naukowa, a całe wydarzenie pokazało aktualność przesłania jarosławskiej pedagog.

Cieszy mnie bardzo, że w Polsce powstaje coraz więcej szkół katolickich; jest to znak, że Kościół jest obecny w sposób konkretny w dziedzinie szkolnictwa. Szkoły te należy popierać i stwarzać możliwości, aby we wspólnocie z całym szkolnictwem w Polsce mogły przysłużyć się wspólnemu dobru społeczeństwa” – te zdania są bardzo ważne, bo nie tylko organ prowadzący, jakim jest parafia Bożego Ciała w Jarosławiu, są odpowiedzialni za tę szkołę, ale my wszyscy ją wspieramy – mówił abp Adam Szal wprowadzając do Eucharystii.

CZYTAJ DALEJ

Dlaczego pokora jest taka ważna?

Niedziela Ogólnopolska 24/2020, str. VII

Adobe.Stock.pl

Pytanie czytelnika:
Bardzo często nie umiem pogodzić się z tym, że ktoś źle mnie ocenia. Trudno mi jest też przyjąć wolę drugiego człowieka.
Dlaczego bycie pokornym jest takie trudne?

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: jak rozmawiać o Kościele z młodymi - spotkanie sióstr zakonnych

2023-01-28 16:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

Pod hasłem „Jak rozmawiać o Kościele z młodymi ludźmi” na Jasnej Górze trwa 30. sesja formacyjna dla sióstr odpowiedzialnych w zgromadzeniach za powołania. W spotkaniu udział bierze prawie 80 referentek.

- Spotykamy się raz w roku, by wobec zmieniającego się świata podejmować ważne dla naszego rozwoju tematy - wyjaśniła odpowiedzialna za spotkanie s. Anna Jóźwiak, apostolinka. Podkreśliła, że tym razem chcą zastanowić się nad tematami związanymi z Kościołem, kim są w nim młodzi, a także jak z nimi rozmawiać o Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję