Reklama

Niedziela Przemyska

Lęk jest pokusą

W Krośnie odbyło się XII Podkarpackie Forum Charyzmatyczne. Wydarzenie zgromadziło setki osób, które przyszły wspólnie się modlić i wsłuchiwać w słowo Boże.

Niedziela przemyska 47/2022, str. I

[ TEMATY ]

forum charyzmatyczne

Klaudyna Konarzewska

Uczestnicy XII Podkarpackiego Forum Charyzmatycznego w Krośnie

Uczestnicy XII Podkarpackiego Forum Charyzmatycznego w Krośnie

Spotkanie pod hasłem „Lęk jest pokusą”, które miało miejsce w Hali MOSiR w Krośnie, poprowadzili salezjanin ks. Dominik Chmielewski i zespół Mocni w Duchu. Szczególnymi punktami programu stały się konferencje, podczas których uczestnicy zagłębiali się w temat forum, aby pobudzać i rozwijać swoją wiarę. – Spotykamy się, aby postawić Jezusa w centrum naszego życia – powiedział ks. Chmielewski. – Jezus, którego kochamy całym sercem, jest tutaj najważniejszy.

Nie lękaj się, Ja będę z tobą

Pierwszego dnia spotkania zostały wygłoszone trzy konferencje. Ksiądz Chmielewski opowiedział o wyniszczającej mocy lęku i zaprosił, by nie dać się pokusie. Z kolei Inga Pozorska z zespołu Mocni w Duchu pokazała, w jaki sposób dzieci budzą w nas nadzieję. Tego dnia zgromadzeni w krośnieńskiej hali MOSiR uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył bp Stanisław Jamrozek. – Pokusa to najczęstszy sposób działania złego ducha – powiedział biskup podczas homilii. – Jedną z pokus jest lęk przed przyszłością, przed codziennością, którą przeżywamy. Ale Bóg mówi: „Nie lękaj się, Ja będę z tobą” – podkreślił.

Pierwszy dzień spotkania stał się też okazją do wspólnego uwielbienia Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie, a także do wspólnotowej modlitwy o uzdrowienie.

Reklama

Drugiego dnia uczestnicy forum wysłuchali dwóch kolejnych konferencji. O działaniu złego pod pozorem dobra opowiedział jezuita o. Jacek Olczyk, a ks. Chmielewski zaprosił do tego, aby codziennie zło przezwyciężać dobrem. Dzień ten stał się okazją do modlitewnego wezwania Ducha Świętego i modlitwy o Jego dary oraz o nasze otwarcie na łaski, które otrzymujemy.

Posłani do świata

Finałem XII Podkarpackiego Forum Charyzmatycznego była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył abp Adam Szal. Podczas homilii metropolita przemyski powiedział, że słowo Boże jest dla nas wskazówką do tego, jak będzie wyglądać nasze życie po śmierci. – Pan Jezus ukazał perspektywę życia pozagrobowego, która wymyka się naszym ludzkim kalkulacjom. To życie jest zupełnie inne niż nasze wyobrażenie o nim. Pan Jezus pouczył nas, że inne kryteria rządzą ludźmi tu, na ziemi, a inne tymi, którzy są już w niebie – podkreślił kaznodzieja i zaznaczył, że jesteśmy powołani, aby przekazywać innym prawdę o Zmartwychwstaniu. – Jesteśmy posłani do współczesnego świata. To bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie, bo wydaje się, że świat żyje tak, jakby Boga nie było – dodał.

XII Podkarpackie Forum Charyzmatyczne w Krośnie po raz kolejny zgromadziło liczną rzeszę wiernych nie tylko z archidiecezji przemyskiej. – Po wołaniu Ducha Świętego i modlitwie o opiekę Matki Bożej czuję wielki pokój, czuję obecność Jezusa – powiedziała p. Izabela, dla której spotkanie było niezwykłym doświadczeniem Boga. Forum było również kolejną okazją do wspólnotowej modlitwy, słuchania słowa Bożego, ale też wielkiej radości z obecności pośród ludzi wiary.

2022-11-15 13:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ty wiesz, że Cię kocham

Niedziela przemyska 40/2020, str. IV

[ TEMATY ]

Przemyśl

forum charyzmatyczne

Ks. Maciej Flader

Mszy św. przewodniczył abp Adam Szal

Mszy św. przewodniczył abp Adam Szal

Pod tym hasłem, już po raz 10. w Krośnie odbywało się Forum Charyzmatyczne. To czas łaski, formacji i wielbienia, a dla uczestników duchowej odnowy.

Krośnieńskie forum charyzmatyczne na stałe wpisało się kalendarz wydarzeń duszpasterskich archidiecezji przemyskiej. Co roku przybywa tu ok. 2 tys. ludzi. Jednak w tym roku z uwagi na epidemię ograniczono liczbę uczestników, tak aby zachować wszystkie normy reżimu sanitarnego.

CZYTAJ DALEJ

To cud! Matka Boża go uzdrawia! Świadectwo wstawiennictwa Matki Bożej Częstochowskiej

2023-01-31 21:00

[ TEMATY ]

Matka Boża Częstochowska

świadectwo

Karol Porwich/Niedziela

Im bardziej pragnęli, im bardziej starali się o drugie dziecko, tym większe przeżywali rozczarowania, kiedy okazywało się, że Henryka nie może zajść w ciążę. A ich pierwszy synek Bogdan wciąż dopytywał: „Mamo, kiedy będę miał braciszka albo siostrzyczkę?”.

Henryka postanowiła odwołać się do Bożej interwencji i pojechała na Jasną Górę. W intencji urodzenia dziecka odbyła pięć pielgrzymek. Jakaż to była radość, kiedy okazało się, że jej szczere modlitwy zostały wysłuchane: na początku 1986 roku okazało się, że spodziewa się dzieciątka. W sierpniu, a było to niedługo przed rozwiązaniem, Henryka poczuła, że powinna odwiedzić Matkę Bożą. Rodzina odradzała wyjazd. „W tym stanie?” – mówili. Ale ona postawiła na swoim. Mąż w końcu uległ i zdecydowano, że pojadą pociągiem. Na Jasnej Górze zamówili Mszę w intencji szczęśliwych narodzin. Henryka dostała wtedy niewielki obrazek z welonikiem potartym o Cudowny Obraz.

CZYTAJ DALEJ

Podkarpacie: rok 2023 ogłoszony „Rokiem Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi”

2023-02-03 16:31

[ TEMATY ]

rodzina Ulmów

podkarpackie

Wojciech Pysz/wikimedia.org

Sejmik Województwa Podkarpackiego jednogłośnie przyjął uchwałę o ustanowieniu roku 2023 „Rokiem Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi”. W grudniu papież Franciszek zdecydował o publikacji dekretu o męczeństwie Sług Bożych z Markowej. Ich beatyfikacja ma się odbyć w tym roku na terenie archidiecezji przemyskiej.

- Chcemy, by istota rozwoju naszej wspólnoty opierała się na mocy chrześcijańskiego i patriotycznego kanonu wartości, który swą heroiczną postawą ukazała rodzina Ulmów – powiedział podczas sesji sejmiku marszałek województwa Władysław Ortyl.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję