Reklama

Aspekty

Obchody rocznicy śmierci św. Jana Pawła II w diecezji - aktualizacja

2 kwietnia przypada 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Podczas okolicznościowych Dróg Krzyżowych, marszów i nabożeństw wierni będą dziękowali Panu Bogu za życie i dziedzictwo Papieża Polaka. Poniżej podajemy zaktualizowaną listę inicjatyw modlitewnych w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

[ TEMATY ]

marsz

Droga Krzyżowa

apel

św. Jan Paweł II

2 kwietnia

Grzegorz Gałązka

Jan Paweł II

Jan Paweł II

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bp Tadeusz Lityński 10 marca poprosił diecezjan o modlitwę w intencji Kościoła w Polsce. Uroczyste obchody towarzyszące 18. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II organizowane w dekanatach naszej diecezji są okazją do modlitwy i przypomnienia dziedzictwa św. Jana Pawła II.

Główne - diecezjalne obchody odbędą się 2 kwietnia w Gorzowie Wlkp. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w katedrze, a po jej zakończeniu wyruszy Marsz Papieski pod pomnik św. Jana Pawła II przy kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski, gdzie odbędzie się wspólna modlitwa i Apel Maryjny. Poniżej przebieg oraz miejsca obchodów upamiętniających dziedzictwo św. Jana Pawła II na poziomie dekanatów - wersja zaktualizowana:

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Babimost

31.03, godz. 17:00 - Droga Krzyżowa z kościoła parafialnego do kościoła pw. św. Jacka. Hasło Drogi Krzyżowej - słowa św. Jana Pawła II – „Nigdy więcej wojny. To pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości"

Brójce

31.03, godz. 17:00 - Msza św. i Droga Krzyżowa ulicami miejscowości jako zadośćuczynienie za zniesławianie św. Jana Pawła II.

Bytnica

31.03 – Droga Krzyżowa ulicami Bytnicy z rozważaniami nauczania św. Jana Pawła II

2.04 - prezentacja nauczania papieskiego w ramach niedzielnych homilii

Bytom Odrzański

31.03, godz. 18.00 - Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II ulicami miasta

Drezdenko

Droga Krzyżowa ulicami miasta

Gubin

31.03, godz. 20.00 - Msza św. w kościele pw. MB Fatimskiej na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

Głogów

1.04, godz. 10.15 - Męski Różaniec ulicami miasta z dziedzińca kościoła pw. Bożego Ciała

2.04, godz. 15.00 - Miejska Droga Krzyżowa spod kościoła pw. św. Klemensa ulicami miasta do Biblioteki Pielgrzyma (pomnik św. Jana Pawła II), godz. 21.37 - Modlitwa Papieska (Biblioteka Pielgrzyma - pomnik św. Jana Pawła II)

Reklama

Gorzów Wlkp.

2.04, godz. 18.00 - Msza św. w katedrze, a po zakończeniu Marsz Papieski pod pomnik św. Jana Pawła II przy kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski.

Iłowa

2.04, godz. 20.00 – Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II. Zakończenie o 21.37 przy pomniku św. JPII

Jordanowo

2.04, godz. 13.15 - Marsz Papieski z kościoła parafialnego do pomnika św. Jana Pawła II w Paradyżu

Kostrzyn n. Odrą

31.03., godz. 18.35 - Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II ulicami miasta z kościoła pw. NMP Matki Kościoła

02.04, godz. 12.30 – Msza św. w kościele pw. NMP Matki Kościoła i po Mszy św. procesja ulicami miasta z relikwiami św. Jana Pawła II na Plac Wojska Polskiego, Różaniec Papieski.

Kosieczyn

2.04, godz. 20:00 do 21:37 - adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec ze św. Janem Pawłem II.

Kożuchów

2.04, godz. 19.00 - Zamek w Kożuchowie – Koncert muzyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II

Krosno Odrzańskie

2.04. Droga Krzyżowa ulicami miasta, rozważania na podstawie tekstów św. Jana Pawła II

Leśniów Wielki

2.04. – 12.00 - Msza św. i nabożeństwo za ojczyznę za przyczyną św. Jana Paweł II

Łęknica

31.03, pt - 17.00 - Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II z Nowych Czapli do Łęknicy

Maszewo

2.04 Prezentacja nauczania św. Jana Pawła II podczas niedzielnej liturgii

Międzyrzecz

31.03, godz. 17:00 - Droga Krzyżowa ulicami miasta z kościoła pw. Pierwszych Męczenników Polski do kościoła pw. św. Wojciecha. Rozważania oparte na nauczaniu papieskim.

Nowa Sól

31.03, godz. 18.30 - Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II ulicami Nowej Soli (początek w kościele pw. św. Michała Archanioła)

Reklama

2.04, godz. 13.00 - Msza św. z przejściem pod pomnik św. Jana Pawła II i modlitwą przy relikwiach (kościół pw. św. Antoniego)

Osiecznica

2.04. Droga Krzyżowa ulicami Osiecznicy z rozważaniami nauczania św. Jana Pawła II i zapalenie zniczy

Połupin

2.04. - 16:00 – Gorzkie Żale i koncert pieśni pasyjnych oraz ulubionych pieśni papieskich na cześć św. Jana Pawła II w wykonaniu zespołu z Ukrainy

Przewóz

31.03, godz. 19.00 - Droga Krzyżowa ulicami z upamiętnieniem dziedzictwa św. Jan Paweł II 2.04 - W godzinę śmierci św. Jana Pawła II o 21.37 przy Krzyżu Misyjnym IV część Różańca Św. (Tajemnice Światła), a na zakończenie - Apel Maryjny i bicie dzwonów kościelnych.

Radnica

7.04. Droga Krzyżowa ulicami Radnicy z rozważaniami nauczania św. Jana Pawła II o g.19:00

Rokitno

31.03 - Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej.

Program: 15.00 - bazylika, Godzina Miłosierdzia, 16.00 - Msza św. i przejazd autokarami do pierwszej stacji Kalwarii, 17.30 - początek nabożeństwa, 21.00 - bazylika, Apel Maryjny i poczęstunek.

Słubice

2.04 – 15.00 - W kościele pw. Ducha Świętego czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II w intencji Ojczyzny i Kościoła

Strzelce Krajeńskie

31.03, godz. 19.00 - Droga Krzyżowa ulicami miasta z rozważaniami opartymi na nauczaniu św. Jana Pawła II

Sulechów

2.04, godz.15.00 - Marsz modlitewny z Janem Pawłem II, początek w kościele pw. św. Stanisława Kostki, a zakończenie w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

Sulęcin

2.04, godz. 19.00 - Droga Krzyżowa ulicami miasta zakończona złożeniem kwiatów przy tablicy św. Jana Pawła II

Reklama

Szprotawa

2.04, godz. 19.00 - Droga Krzyżowa ulicami miasta. Początek w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Szprotawie

Świebodzin

2.04, godz. 19.00 - Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II ulicami miasta z kościoła pw. Miłosierdzia Bożego do kościoła pw. św. Michała Archanioła

Tuplice

Wielki Piątek - czuwanie modlitewne kapłanów z dekanatu Łęknica i konferencja poświęcona nauczaniu św. Jana Pawła II

Trzciel

31.03, godz. 18:30 - Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II ulicami miasta

Witnica

2. 04, godz. 10.30 - Nabożeństwo przy pomniku św. Jana Pawła II

Wschowa

2.04, godz. 15.00 - Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II z kościoła pw. św. Jadwigi do kościoła farnego

Zabór

2.04, godz. 19.00 - Droga Krzyżowa przez wieś ze św. Janem Pawłem II, w formie inscenizacji

Zbąszynek

2.04, godz. 15:00-17:00 - kościół parafialny: czuwanie w obronie zachowania dobrego imienia św. Jana Pawła II – adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec, koronka do miłosierdzia Bożego, litania do św. Jana Pawła II.

Zielona Góra

2.04 godz. 19.00 - Zielonogórska Miejska Droga Krzyżowa. Początek przed konkatedrą pw. św. Jadwigi Śląskiej. Zakończenie Apelem Maryjnym i wspomnieniami o Papieżu Polaku przed pomnikiem św. Jana Pawła II przy kościele pw. Ducha Świętego.

Żagań

2.04, godz. 19.00 – Droga Krzyżowa z kościoła pw. Wniebowzięcia NMP do kościoła pw. Nawiedzenia NMP

Żary

2.04, godz. 19.00 – Droga Krzyżowa ulicami miasta z kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

2023-03-31 00:05

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

23. Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców

2024-05-09 19:24

[ TEMATY ]

Jasna Góra

kierowcy

#Pielgrzymka

Adobe Stock

„Na drogach jesteśmy z bliźnimi” pod tym hasłem na Jasnej Górze odbędzie się 23. Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców. Dwudniowe spotkanie rozpocznie się jutro Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Matki Bożej o godz. 21.00. Kierowcy modlić się będą w intencji wszystkich użytkowników dróg prosząc o łaskę bezpiecznych podróży, wzajemną życzliwość i szacunek. Polecą też polskich misjonarzy i misjonarki, podróżujących po misyjnych ścieżkach.

- Bezpieczeństwo na drogach jest dla nas stałym wyzwaniem. Bardzo ważne jest, żebyśmy nie myśleli tylko o sobie, ale też o innych uczestnikach ruchu. Jest to tak zwany element odpowiedzialnego poruszania się i z tym wiąże się nie podejmowanie ryzyka a także szanowanie przepisów i zasad bezpieczeństwa - powiedział ks. Jerzy Kraśnicki Dyrektor MIVA Polska i organizator pielgrzymki.

CZYTAJ DALEJ

Litania nie tylko na maj

Niedziela Ogólnopolska 19/2021, str. 14-15

[ TEMATY ]

litania

Karol Porwich/Niedziela

Jak powstały i skąd pochodzą wezwania Litanii Loretańskiej? Niektóre z nich wydają się bardzo tajemnicze: „Wieżo z kości słoniowej”, „Arko przymierza”, „Gwiazdo zaranna”…

Za nami już pierwsze dni maja – miesiąca poświęconego w szczególny sposób Dziewicy Maryi. To czas maryjnych nabożeństw, podczas których nie tylko w świątyniach, ale i przy kapliczkach lub przydrożnych figurach rozbrzmiewa Litania do Najświętszej Maryi Panny, popularnie nazywana Litanią Loretańską. Wielu z nas, także czytelników Niedzieli, pyta: jak powstały wezwania tej litanii? Jaka jest jej historia i co kryje się w niekiedy tajemniczo brzmiących określeniach, takich jak: „Domie złoty” czy „Wieżo z kości słoniowej”?

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

2024-05-10 13:22

[ TEMATY ]

Raymond Nader

Karol Porwich/Niedziela

Raymond Nader pokazuje ślad, który zostawił mu na ręce św. Szarbel

Raymond Nader pokazuje ślad, który zostawił mu na ręce św. Szarbel

W Duszpasterstwie Akademickim Emaus w Częstochowie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Raymond Nader, który przeżył niezwykłe doświadczenie mistyczne w pustelni, w której ostatnie lata spędził św. Szarbel, podzielił się swoim świadectwem.

Raymond Nader jest chrześcijaninem maronitą, ojcem trójki dzieci, który doświadczył widzeń św. Szarbela. Na początku spotkania Raymond Nader podzielił się historią swojego życia. – Przed rozpoczęciem studiów byłem żołnierzem, walczyłem na wojnie. Zdecydowałem o rozpoczęciu studiów, by tam zrozumieć istotę istnienia świata. Uzyskałem dyplom z inżynierii elektromechanicznej. Po studiach wyjechałem z Libanu do Wielkiej Brytanii, by tam specjalizować się w fizyce jądrowej – tak zaczął swoją opowieść Libańczyk.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję